Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IR extender - przedłużacz pilota - szukam sprawdzonego rozwiązania

17 Maj 2015 09:19 1170 2
 • Poziom 9  
  Mam problem z zasięgiem pilota (Logitech HarmonyOne). Gdy opuszczam ekran porjekcyjny ten zasłania mi cześciowo kolumnę ze sprzetem AV przez co nie mogę sterować amplitunerem i DVD podczas oglądania filmu - denerwujace. W załaczneiu zdjęcie.

  Chciałbym mieć "coś" co ustawię na skarju półki co prześle dalej sygnał do reszty urządzeń (będących za ekranem).

  Dodatkowo może przy tym samym rozwiązaniu udało by się też rozwiazać 2 inne problem:
  - sterowanie projektorem, który jest po przeciwnej stronie salonu. Mam uniwersalny pilot i jak uruchamiam "oglądanie kina" to pilot wusula komunikaty dla różnych urządzeń w tym do projektora i jak kieruję pilota w strone sprzetu AV to projektor nie łapie tego sygnału i vice versa.
  - ekran projekcyjny jest elektrycznie rozwijany, ma zdalne sterowanie ale radiowe a HarmonyOne jest tylko na podcerwnień. Może jest taki IR exteneder który ma mozliwość też przesłania dalej poleceń radiowo?

  Jakie rozwiazanie polecacie? Szukałem po internecie i są różne rozwiazania. Najbardziej podoba mi się coś w stylu Logitecha: http://www.komputronik.pl/product/185232/RTV_.../Logitech_Harmony_reg_IR_Extender_System.html ale to jest sprzet który zmienia sygnał radiowy w podczerwień a ja potrzebuję defacto jakiś repeater. Poza tym cena prawie 500zł jest wygórowana.


  Paweł
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 1  
  Witam
  Z tego co mi wiadomo twój pilot obsługuje extender (przedłużacz bezprzewodowy).
  Tego typu urządzenie logitecha kosztuje na allegro ok. 50-150 zł w zależności od "okazji".
  Pilot przesyła sygnał radiowy do extendera który następnie za pomocą promienników podczerwieni przesyła go do urządzeń.
  Niestety zasięg extendera to ok 2 m od miejsca usadowienia więc nie ma możliwości obsługiwania radiowo urządzeń oddalonych od siebie o wiele metrów. Są to po prostu kable wychodzące z extendera z promiennikami podczerwieni na końcach, które umieszcza się przy sprzęcie. Można zaryzykować umieszczenie końcówki kabla pod sufitem, zdarza się, że sprzęt reaguje nawet z kilku metrów.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  Rozwiązałem problem.
  Kupiłem "szafkowy przekaźnik pilota ir" - koszt koło 80zł
  Działa ok.

  Jedynym problem jest dekoder UPC - jeżei końcówka przekaźnika znajduje się w zasiegu odbiornika dekodera oraz sam dekoder nie jest niczym przesłoniety to dekoder nie reaguje na polecenia pilota. Tylko kiedy jest zasłonięty innym przedmiotem (w moim przypadku ekranem projekcyjnym) to wtedy działa. Jak ekran jest zwinety to musze końcówkę przekaźnika przesuwać aby była poza zasięgiem odbiornika dekodera.

  Ale rzadko oglądam TV na projektorze więc problem nie jest dokuczliwy. Inne urządzenia działają prawidłowo.