Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik zaburtowy Mercury 9,9 E - jak sprawdzić kompresje - prośba o instrukcję

17 Maj 2015 10:22 2892 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam silnik dwusuwowy Mercury 9,9 ELP 4S i mam kilka pytań:
    1. Jak mam sprawdzić kompresję, czy silnik mam odpalić na jednej swiecy i wówczas to zrobić – nie mam zielonego pojęcia z tąd to laickie pytanie.
    2. Czy posiada ktoś jakąś instrukcję, schemat budowy takiego silnika – do stopy dostaje się woda i chciałbym to jakoś uszczelnić lecz nie wiem jak rozebrać i na co zwrócić uwagę.
    3. Jaka mieszanka powinna być do tego silnika 1:50 czy może 1:100 ?
    Będę bardzo wdzięczny za każdą informację na temat tego silnika która pomoże mi w jego naprawie i użytkowania.
    Z góry dzięki :) Silnik zaburtowy Mercury 9,9 E - jak sprawdzić kompresje - prośba o instrukcję
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Panowie,
    dzięki wielkie za odpowiedź !
    Nie ma przypadkiem takiej instrukcji w języku polskim - u mnie bardzo krucho z anglikiem :(

Gdzie konkretnie jest ta przepustnica i jak ją mam otworzyć - sory za laickie pytania ale nie znam się na silnikach i nie mam nikogo znajomego kto by się znał :(
    Z góry dzięki za pomoc

ps. Czy ktoś wie jak rozebrać i uszczelnić spodzinę - wlewa mi się tam woda która miesza z olejem :(
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Mój mechanik samochodowy ma urządzenie do mierzenia kompresji z jakimś tam ekranikiem gdzie wkłada karteczkę i wychodzi wykres - tylko ani On a tym bardziej ja nie wiem jak sprawdzić kompresję przy silniku zaburtowym :(

Przecież są dostępne instrukcję w języku angielskim tego silnika - nie może ktoś zaznaczyć gdzie jest ta przepustnica i jak zmierzyć tą kompresję ?
    Mam nadzieję że znajdzie się pomocna dusza :)
    Poniżej link do filmu gdzie jest ten silnik:
    http://www.zdjecia.grzegorzswiadek.pl/Silnik%20do%20%B3%F3dki/Silnik%20film.mp4
    [film=450.370] [film=450.370]www.zdjecia.grzegorzswiadek.pl/Silnik%20do%20%B3%F3dki/Silnik%20film.mp4[/film]

Może ktoś zrobi PrtSc, zaznaczy część i napisze co mam zrobić
  • Pomocny post
    Poziom 1