Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop lenovo - Laptop zaatakowany przez wirus Crypt0L0cker

17 Maj 2015 14:58 2601 8
 • Poziom 10  
  Witam!
  Mam wielką prośbę o pomoc w następującym temacie :
  Wirus Crypt0L0cker zakodowal mi pliki na dyskach ,zainstalowany system Windows XP Service Pack 3 . Format to ostateczność może ktoś umie pokonać ten problem bylbym bardzo wdzięczny. (Proszę o opis czynnnośći krok po kroku bo niejestem za mocny w tym temacie).
  Pozdrawiam i liczę na odzew w tym b. trudnym temacie.
 • Poziom 29  
  Witam.

  Zaszyfrowanych danych nie da się odzyskać.
  Co prawda w sieci są strony, które oferują próby uzyskania klucza deszyfrującego, ale jest to raczej ciekawostka, niż rozwiązanie.
 • Poziom 10  
  Dzięki za b.szybki odzew na moją prośbę, znalazłem takie rozwiązanie:

  Shadow Copy w systemie Windows XP

  1. Kliknij ikonę Start, a następnie wybierz opcję Mój komputer z menu. Otworzy się okno Eksploratora Windows.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na odpowiednim FILESTORE chcesz odzyskać dane z (zarówno dokumenty (H :) lub odpowiednie wspólne FILESTORE).
  3. Wybierz Właściwości z menu rozwijanego - pojawi się okno Właściwości dla FILESTORE wybranej. Wybierz kartę Poprzednie wersje - przedstawiony zostanie z listy poprzednich wersji, które są dostępne dla tego FILESTORE.
  4. W sekcji Wersje Folder singiel lewej kliknij linię z najbardziej odpowiedniego wpisu daty / czasu, który chcesz przywrócić z i kliknij przycisk Widok.
  Nie klikaj na przycisk przywrócenia - to ma potencjał, aby natychmiast nadpisać całą zawartość FILESTORE lub całej zawartości folderów z poprzednich wersji.
  5. Zostanie przedstawiony nowym oknie eksploratora, który wyświetli wersję FILESTORE na datę / czas, aby przywrócić wybranym z. (Można zauważyć, że pasek adresu wyświetli FILESTORE i datę / godzinę wybrany).

  6. Za pomocą tego okna zlokalizuj folder lub plik, który chcesz przywrócić. Po znalezieniu go, kliknij prawym przyciskiem myszy na folder lub plik i wybierz Kopiuj z menu rozwijanego.
  7. Wybierz okno Eksploratora Windows na komputerze (patrz krok 1). Za pomocą tego okna, przejdź do lokalizacji, w której chcesz odzyskać folder lub plik, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Wklej z menu rozwijanego.

  Niestety nie mogę o ruszyć pkt 1.2 czy to nie ściema z ta instrukcją proszę o info.
 • Poziom 10  
  Dzięki za wyjaśnienie mojego problemu .szkoda że nie da się nic zrobić tylko format dysków.Ostrzegam kolegówprzed otwieraniem niepewnych emali bo skutki mogą byc fatalne.
 • Poziom 43  
  O tym wirusie ostrzeżenia w internecie są już od jakiegoś czasu. Kilka dni temu dostałem wiadomość od niby Poczty Polskiej o rzekomo nieodebranej przesyłce zagranicznej. No ale w przypadku tego maila wiedziałem już wcześniej, że w załączniku będzie Crypt0L0cker, więc wiadomość poszła od razu do kosza.
 • Poziom 35  
  Tak naprawdę jedyną skuteczną ochroną jest backup na niezależny nośnik - odłączalny dysk, płyty, etc...
  W ostateczności chmura - jakiś dropox itp, chociaż jeśli nie masz wersjonowania to Twoje dane i tak mogą łatwo zostać nadpisane.
 • Poziom 10  
  Niestety problem rozwiązałem formatując dysk, gdyż opcje przywracania zostały usunięte przez wirusa.