Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch - KGN 36a63/13 nie rozmraża się

Ermax 17 Maj 2015 15:27 966 1
  • #1 17 Maj 2015 15:27
    Ermax
    Poziom 7  

Witam,
    Lodówka Bosch KGN 36a63/13 - od miesiąca jest coś nie tak z systemem odladzania (tym w zamrażalniku).
    Lodówka "normalnie" pracuje, mrozi, chłodzi... ale po tygodniu ma już tyle lodu w górnej części zamrażalnika że zatyka przepływ do chłodziarki i przestaje w niej chłodzić... po rozmrożeniu wszystko wraca do normy.

Rozebrałem część chłodzą i sprawdziłem co mogłem i znalazłem dla nich wartości:
    -Klapka zamykająca przepływ w chłodziarce działa prawidłowo i NIC jej nie przycina,
    -Grzałka w zamrażalniku, pod parownikiem miała około 240 omów więc raczej także jest ok,
    -Wentylator działa prawidłowo, czy zamarznięta lodówka czy nie, nic go nie blokuje...

Są tam jeszcze dwa czujniki jeden bodajże od temperatury zamrażalnika a drugi nie wiem od czego... i nie wiem jakie powinny mieć wartości te czujniki ?

Czy ktoś może wie jakie powinny mieć wartości te czujniki lub dlaczego nie uruchamia się grzałka w parowniku bedę wdzięczny.

Pozdrawiam...

1 1
  • #2 19 Lis 2015 14:27
    jacek54451
    Poziom 2  

Witam,miałem ten sam problem.Szybko i sprawnie ,po wymianie dwóch czujników naprawił mi lodówkę pracownik firmy Elektropoz z Poznania.Koszt całkowity 300 zł.Polecam

0