Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 - wtyczka zasilająca od radia

17 Maj 2015 19:56 876 7
 • Poziom 7  
  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałem niedawno zmienić radio w swoim golfie 4 na Blaupunkt Essen CR43. Musiałem m.in przelutować wtyczkę głośnikową z oryg. na 4 kanał. Lecz był jeden problem po tym radio się uruchamiało, lecz nie mogłem go wyłączyć (wyłącznikiem jest regulator głośności). Dałem więc to radio pewnemu elektronikowi, który stwierdził ze w jego Yaris-ce działa ono normalnie i wspomniał mi ze mogę mieć jakieś kable zamienione we wtyczce. Zacząłem więc szukać informacji na ten temat. Gdy zabrałem się do pracy celem moim było zamienienie przewodów +12V (tego nad masą) z żółtym 12V od stacyjki, gdyż wtedy mógłbym je wyłączać za pomocą kluczyka. Jednakże podczas prac zetknęły mi się 2 przewody ze sobą masowy i 12V (ten nad masą) powodując małe zaiskrzenie wręcz na ułamek sekundy. Gdy zamieniłem i zalutowałem już przewody żółty z czerwonym, postanowiłem podpiąć pod radio (w trakcie lutowania akumulator był odpięty) lecz radio nie działało, oryginalne również. Więc z powrotem przelutowałem przewody tak jak były na początku. Niestety radia dalej się nie uruchamiały. Dodam, że w sprawach elektroniki samochodowej jestem nowicjuszem także proszę o wyrozumiałość oraz przepraszam jeśli podobny post się powtórzył a go nie zauważyłem. PROSZĘ O POMOC!
 • Spec od komputerów
  Sprawdź bezpieczniki.
 • Poziom 30  
  Bezpiecznik radia człowieku. 22 bodajże.
 • Poziom 7  
  Bezpiecznik sprawny.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Bezpieczniki sprawdzaj kontrolką, przy włączonej stacyjce. Oba styki bezpiecznika mają powodować zaświecenie kontrolki.
 • Poziom 7  
  Problemem okazał się spalony bezpiecznik nr. 42. Wcześniej sprawdzałem 22. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję :)
 • Poziom 30  
  AAKG napisał:
  Problemem okazał się spalony bezpiecznik nr. 42. Wcześniej sprawdzałem 22. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję :)


  To moja wina. Pomyliłem sobie golfa 3 z 4.