Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston baan 34nf

17 Maj 2015 20:31 630 3
 • Poziom 2  
  W lodówce Ariston baan 34nf padł mi moduł (natomiast agregat podłączony na krótko działa). Z powodu, iż jest on dość drogi do sterowania agregatem chciałem zastosować jakiś tani termostat, natomiast no frostem sterował by nadal moduł bo na tyle jeszcze działa. Moje pytanie brzmi: jaki termostat najlepiej zastosować i gdzie go umieścić aby spełniał swoje zadanie.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 33  
  A nie lepiej naprawić oryginalny moduł, co się z nim stało :?:
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 2  
  Moduł jest bez jakichkolwiek oznak przepalenie lub uszkodzenia. Po prostu pewnego dnia przestał załączać agregat i wszystko się rozmroziło. Na razie zamówiłem kondensatory i przekaźnik na wymianę i zobaczę co będzie. Moje pytanie dotyczyło przypadku jakby ten zabieg nie przyniósł efektu.
 • Poziom 2  
  Po wymianie elektroniki moduł na chwile ożył ale po chwili coś błysnęło i już nie było co naprawiać (problemem był dławik 102). Moduł drogi więc teraz lodówka chodzi na sterowniku temperatury TM-2 (ok. 100zł) który posiada dwa czujniki i steruje dwoma urządzeniami. Jeden czujnik umieszczony jest w zamrażarce i załącza agregat przy -18. Natomiast drugi jest w chłodziarce ustawiony na +4.5 i steruje wentylatorem. Dodatkowo dołączyłem timer rozmrażania lodówki (2262284033) (ok 35zł) do którego podłączona jest grzałka. Wszystko działa.


  Zamykamy