Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara I - Sterownik z pilotem RTX KE2 dołożony do fabrycznego cz

sruba77 17 Maj 2015 23:46 1215 2
  • #1 17 Maj 2015 23:46
    sruba77
    Poziom 1  

Witam
    Mam problem z uzyskaniem właściwej funkcjonalności sterownika z pilotem RTX KE2 podpiętego pod sterownik centralnego zamka w Suzuki Grand Vitara (2002 r.) Chodzi o to, że oryginalny sterownik jest tak zaprogramowany, że otwarcie wszystkich zamków następuje dopiero po drugim impulsie otwarcia (trzeba 2x przekręcić kluczyk w pozycję otwierania lub 2x nacisnąć przycisk na panelu drzwi kierowcy; pierwszy impuls otwiera tylko zamek w drzwiach kierowcy). Po podłączeniu sterownika KE2 umożliwiającego zdalne sterowanie, naciśnięcie przycisku „otwórz” na pilocie otwiera jedynie drzwi kierowcy, ponowne naciśnięcie nie daje drugiego impulsu potrzebnego do otwarcia pozostałych zamków.
    Schemat sterownika RTX KE2. Suzuki Grand Vitara I - Sterownik z pilotem RTX KE2 dołożony do fabrycznego cz

Zamki w samochodzie są sterowane impulsem masy. Zastanawiałem się nad możliwością wykorzystania 3. kanału w pilocie (tego do sterowania siłownikiem bagażnika), ale problem jest taki, że ten kanał daje impuls 2 sek., nie wiem czy nie za długi.
    Czy jest jakaś inna możliwość, tzn. takie podłączenie, aby przyciskiem „otwórz” na pilocie odryglować od razu wszystkie drzwi?

0 2
  • #2 18 Maj 2015 00:14
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Ten prosty sterownik RTX nie nadaje się do tego samochodu.
    Musiałbyś zaprojektować układ elektroniczny podający dwa impulsy
    po wysterowaniu jednym impulsem.

0
  • #3 18 Maj 2015 08:06
    andrzej20001
    Poziom 42  

Sygnał z potwierdzenia kierunkowskazami weź (jak masz 2-3 mignięcia ) i odseparuj przekaźnikiem sterowanym wyjściem pneumatycznym 3,5s. "otwórz" i diodą od instalacji.

0