Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini PC do obsługi MHDD - bezgłośny i zużywający mało prądu

reset3 17 Maj 2015 23:51 459 4
  • #1 17 Maj 2015 23:51
    reset3
    Poziom 2  

Witam,
    często korzystam z programu MHDD do naprawy i zerowania dysków. Zastanawiam się czy istnieją tanie mini pc dzięki którym będzie pracował bezgłośnie i zużywał mało prądu. Alternatywą może być zasilacz do komputera stacjonarnego, który nie potrzebował by wiatraka. Zaznaczam, że MHDD jest programem pracującym w dosie wiec mini pc nie musi posiadać żadnych specjalnych podzespołów.

0 4
  • #2 18 Maj 2015 14:56
    sosarek
    Poziom 43  

Poszukaj jakieś płyty mini ITX, jeśli w gre wchodzą także dyski ATA potrzebny będzie dodatkowy kontroler.

0
  • #3 18 Maj 2015 18:47
    kowal011
    Poziom 14  

Wpisz w wyszukiwarkę w znanym portalu aukcyjnym słowo "terminal"

0
  • #4 19 Maj 2015 03:22
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Proponuję coś takiego (tylko przykład):
    http://allegro.pl/gigabyte-ga-gc230d-atom-mini-atx-i5352807513.html

Małe, potrzebuje mało prądu, ma ATA, SATA i USB, więc w sumie wszystko, co potrzebne. Odpali DOSa, Linuxa, czy nawet Windowsa, jeśli będzie trzeba.

Alternatywnie można szukać wersji z dwurdzeniowym Atomem (niewiele drożej, jeśli w przyszłości miałoby to zacząć spełniać jakieś inne zadanie i działać pod linuxem czy Windowsem - to dwa rdzenie nie zaszkodzą).

Istnieją również modele płyt, które zamiast złacz 20/24pin+4pin ATX mają złącze 5.5x2.5mm (takie jak w laptopach) i są zasilane z zasilacza 19V. Daje to bezgłośne zasilanie i mniej problemów z okablowaniem.

0
  • #5 23 Maj 2015 22:42
    reset3
    Poziom 2  

A co myślicie o czymś takim?
    http://allegro.pl/pc-itx-media-center-1-60ghz-1gb-160gb-zasilacz-i5102649109.html

Kojarzycie może ten sprzęt? Poprosiłem sprzedawce o sprawdzenie programu ale niestety nie dostałem odpowiedzi.
    Ważne jest aby płyta główna posiadała odpowiedniego biosa. Dlatego np nie mogę używać MHDD na laptopie i nie wiem jak będzie z terminalem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo