Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 8p - Podnoszące się obroty

18 May 2015 09:30 1494 6
  • Level 1  
    Witam panowie, mam taki problem w moim Audi A3 8p 2003r 2.0 TDI silnik BKD. problem jest taki że jak stoje na światłach to podnoszą mi się obroty tak do tysiąca z małym haczykiem i przy tym zapierdzielają na maxa oba wentylatory potem jak przejade kawałek to wszystko wraca do normy ale po chwili ten problem wraca,zauważyłem że jak stoje na światłach i zgasze auto i odpale to przez jakiś czas obroty są w normie tak jak bym resetował komputer tym zgaszeniem czy jak... jeden mechanik powiedział że przepustnica jest walnięta więc wymieniłem ale nic to nie dało i powiedział że auto ma webasto to co dogrzewa silnik i chyba z nim sie coś dzieje i dlatego silnik nabiera obrotów,podpinali kompa ale nic szczególnego nie wykazało. Jeśli ktoś miał taki problem to powiedzcie jak go rozwiązać, z góry dziękuje.
  • User removed account  
  • Level 2  
    Witam, chciałem odświeżyć temat, mam ten sam problem, też podnoszą się obroty do 1000 i wentylatory kręcą się na najwyższym biegu, tylko z silnikiem 1,9 TDI 105km. Jeździłem po wielu mechanikach i każdy ma swoją rację, ale problemu nie potrafili rozwiązać.... dodam że wymieniłem już czujniki od temperatury płynu chłodniczego 2x oraz od ciśnienia klimatyzacji wraz z wentylatorem.... może ktoś rozwiązał ten problem i proszę o pomoc:)
  • Level 12  
    Sprawdź wolnobieżkę na alternatorze.
    Tzn.
    Podczas postoju sprawdź małym śrubokrętem czy obraca się alternator a dokładniej jego wirnik.
  • Level 2  
    Wkładałem śrubokręcik i alternator w środku się nie kręci
  • Level 12  
    Dlatego masz do wymiany wolnobieżkę (koło alternatora napędzane paskiem). Po wymianie obroty się uspokoją a wentylatory wrócą do normy.
  • Level 2  
    Dzięki. Jak wymienię to napisze czy się poprawiło. Pozdrawiam.