Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka LG F1292LD wyłączenie dzwięków

d1ckens 18 Maj 2015 09:56 5139 4
  • #1 18 Maj 2015 09:56
    d1ckens
    Poziom 7  

Witam,
    Chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych kolegów, mianowicie:
    - mam pralkę LG model F1292LD, reklamowaną jako pralka dla rodzin z małymi dziećmi - nawet na naklejce pralki było śpiące małe dziecko - więc patrząc na wiele parametrów wzięliśmy ją.
    Problemem jednak okazało się to, że nie pralka rzeczywiście jest cicha, cicho pracuje itp jednak nie ma możliwości wyłączenia dźwięków - model niżej nawet ma - ale ten konkretny NIE.
    Pytałem dzwoniłem do serwisu LG ale odbiłem się od ściany - nie ma możliwości, nie da się, nie pomożemy. Bardzo to denerwujące. Szczególnie jak skończy prać to przez ok 10 sekund odgrywa się piękna melodyjka która jest w stanie zbudzić umarlaka...
    Prośba o pomoc - jak można wyłączyć te dźwięki - którą wtyczkę odpiąć lub który przewód przeciąć aby odłączyć buzer.
    W razie czego posiadam zdjęcia PCB.

0 4
  • #2 18 Maj 2015 12:53
    TONI_2003
    Moderator

d1ckens napisał:
    którą wtyczkę odpiąć lub który przewód przeciąć aby odłączyć buzer. W razie czego posiadam zdjęcia PCB.

Skoro jest na gwarancji to co chcesz robić... (chyba, że już nie) ? Odlutować buzer bez zdjęć :D , ale je daj to może coś się da innego...
    :arrow: Rozumiem, że tak się nie da jak poniżej?
    pralka LG F1292LD wyłączenie dzwięków

0
  • #3 18 Maj 2015 13:25
    d1ckens
    Poziom 7  

Próbowałem juz wszystkiego i nie da się dzwięków wyłączyć.
    Gwarancja się już skończyła także chciałem coś sam zdziałać ale nie potrafię zlokalizować tego buzera. Wydaje mi się ze znajduje się gdzieś za płytą PCB a obudową pralki.
    Poniżej zdjęcia:
    pralka LG F1292LD wyłączenie dzwięków pralka LG F1292LD wyłączenie dzwięków pralka LG F1292LD wyłączenie dzwięków pralka LG F1292LD wyłączenie dzwięków

ps. pralka ma funkcję smart diagnosis gdzie przykłada się telefon do odpowiedniego miejsca obok przycisku zasilania i tonowo przesyłane są informacje diagnostyczne nt. bledów pralki - wydaje mi się, że w tych okolicach jest buzer. Pewnie trzeba będzie kupę rzeczy odkręcać żeby się tam dostać.

0
  • #4 18 Maj 2015 16:04
    TONI_2003
    Moderator

d1ckens napisał:
    przesyłane są informacje diagnostyczne nt. błędów pralki - wydaje mi się, że w tych okolicach jest buzer. Pewnie trzeba będzie kupę rzeczy odkręcać żeby się tam dostać.

Tak jest tam ten buzer, ale po wyciągnięciu tej płytki PCB co widać na twych zdjęciach pod spodem jest jeszcze jedna z wyświetlaczem i buzerem. Jednak pocieszę Cię, że z nią nie ma problemów z dostępem do lutowania ( i to z obu stron PCB) :D

0
  • #5 21 Mar 2016 12:14
    d1ckens
    Poziom 7  

to co napisałeś Toni we wcześniejszym poście tzn. naciśniecie przycisku opóźnienia startu pomogło - dźwięki zostały wyłączone. Dziękuję Ci bardzo. A serwis LG jest do BANI - nic nie wiedzą i nie znają się na swoim sprzęcie. TRAGEDIA.

0