Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna odsłuch 8'' - 10'' z dobrą odpowiedzią basu.

pawel980 18 Maj 2015 10:36 981 6
  • #1 18 Maj 2015 10:36
    pawel980
    Poziom 16  

Witam, potrzebujemy jednej nie dużej kolumny aktywnej najlepiej w zakresie 8'' - 10''. Kolumna miała by za zadanie pracować jako odsłuch na dodatkowym statywie oraz miło grać w domu i mieć jak na swoje małe gabaryty dobrą odpowiedź średniego basu. Wiadomo kolumienki malutkie nie zagrają niskim basem, nie ma co się spodziewać uderzenia ale zobaczymy co powiecie na ten temat :D
    Zastanawiałem się nad modelami:
    LD Systems Stinger 8A
    LD Systems Stinger 10A
    RCF ART 310-A
    Yamaha DBR 10
    Nie wiem jak to jest w LD ale widziałem RCF wkłada dobre głośniczki 10'' z cewkami 2,5" dając bardzo efektywną ale i kontrolowaną reprodukcję basu. Czego się spodziewać po nich?
    Jako główny zestaw nagłaśniający mamy LD Dave 18.
    Pytałem mailowo w sklepie, sprzedawca polecił mi model Yamaha DBR 10.
    Sprzedawca:
    ''seria stinger charakteryzuje się dość silną wręcz krzyczącą górką pamiętam, że nawet w 12 czy 15 zagłuszała bas.
    Osobiście proponowałbym YAMAHE DBR 10 .
    Bardzo fajna paczka dobrze zrównoważona pod względem przenoszenia niskich i wysokich tonów no i całkiem przyzwoicie gra basem.
    Będzie też mocniejsza od LD SYSTEMS , dysponuje większą mocą no i Yamaha daje 4 lata gwarancji na te głośniki.
    Seria DBR jest w tym momencie numer jeden jeśli chodzi o stosunek jakość cena''
    Co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam.

0 6
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2015 17:33
    wojtas_177
    Poziom 22  

Miałem kontakt z RCF ART zarówno na 10, 12 jak i 15 calowym midbasie. Oprócz wagi nie mam im nic do zarzucenia. Choć nie lubię plastikowych kolumn, te wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie.

1
  • #3 29 Maj 2015 20:59
    pawel980
    Poziom 16  

Witam, byłem odsłuchać DBR 10 niestety zawiodłem się co do jakości dźwięku kiepsko, dave 18 miażdży jakością tą Yamahe. Basu dosyć dużo jak na 10'' ale nic poza tym mała przejrzystość dźwięku wszystko zlane i nie słychać szczegółów, za te pieniądze nie warto. Porównywałem ją również do RCF ART 310, który grał bardzo ciepło lecz brakowało mu basu miał go połowę mniej jak DBR 10 jednym słowem szukam czegoś innego co zagra miło.
    Zainteresowały mnie serie Yamaha DXR 8, DXR 10, przemyślę jeszcze tego RCF'a ART 310 ale moim zdaniem to jeszcze nie to jak na te gabaryty.

0
  • #4 30 Maj 2015 11:56
    wojtas_177
    Poziom 22  

Albo będziesz miał dźwięk przejrzysty, ale bas nie będzie kopał po klacie, albo będziesz miał dźwięk z dużą ilością kickowego basu i nieprzejrzystym środkiem. Nie oszukujmy się, 10cio calowy głośnik jest jest przeznaczony do wiernego odwzorowywania najniższych częstotliwości.

0
  • #5 30 Maj 2015 12:19
    pawel980
    Poziom 16  

No z tym się trzeba zgodzić, ciekaw jestem jeszcze tych wyższych serii choć są już bardzo drogie. Na upartego wziął bym DBR 10 ze względu na bas ale brakuje jej tej przejrzystości średnich oraz wysokich tonów za to bas ma całkiem donośny. Być może poprzez uwypuklenie basu wydaje się ten dźwięk zlany jeśli bym ją uciął na 100 - 120 hz może grała by zupełnie jaśniej, ona ma służyć jako odsłuch lecz chciał bym również być zadowolony z jakości dźwięku w domu i nie narzekać po zakupie.

0
  • #6 30 Maj 2015 17:15
    wojtas_177
    Poziom 22  

Skoro ma być dół to może większa kolumna? Na 12sto czy nawet 15sto calowym midbasie?

0
  • #7 30 Maj 2015 18:14
    pawel980
    Poziom 16  

wojtas_177 napisał:
    może większa kolumna? Na 12sto czy nawet 15sto calowym midbasie?

W naszym zestawie mamy górki 10'', nie chciał bym stawiać większego odsłuchu ponieważ sprzedałem swoje 15'' chciał bym odsłuch mieć maks 10'', który by jednak nie psuł nam jakości, dołem DBR 10 na prawdę nie grzeszyła jednak inne tony średnio, albo to wina tego pomieszczenia albo tych piosenek co mi zapodawał, być może ta kolumna gra tak ciemno wszędzie.
    W zeszłą sobotę umówiłem się jeszcze raz na odsłuch DBR 10 tym razem ze znanymi mi bardzo utworami. Odsłuch wypadł nieźle. Kolumna przy cięciu 120hz oraz włączonej funkcji monitor grała bardzo przejrzyście i nie dudniła. Seria kolumn DXR nie grała w ogóle lepiej jak by gorzej środkiem i więcej wysunięte na pierwszy plan wysokie tony, posiadała jedynie lepszy design, który powodował takie złudzenie lepszej jakościowo paczki, więc po namyśleniach postanowiłem zakupić DBR 10.
    W porównaniu do satelity LD systems wypada nieco gorzej ze względu na delikatnie grubszy dźwięk wokali przez co są mniej wyraziste lecz przy cięciu 120hz oraz włączonej funkcji monitor gra w porządku, czysto do samego końca głośności.
    Gdy testowałem ją bylem zdziwiony, że tak mała kolumna może wygenerować tak głośne pasmo.
    Link

W domu też gra nieźle tak jak chciałem ;)

0