Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DOBRY (nawet płatny) KLIENT EMAIL NA WZÓR GMAIL

dawidsznurek 18 May 2015 11:26 1248 11
    dawidsznurek
    Level 7  
    Witam.

Z góry przepraszam, jeśli temat umieściłem w złym miejscu, ale nie widziałem lepszej opcji niż tutaj.

Mój problem polega na tym, że prowadzę firmę i teraz zacząłem więcej inwestować, tzn. otwieram kilka mniejszych firm, jak kilka mniejszych firm to wiadomo i strony internetowe które sobie sam robię bo umiem i maile. No i z tymi mailami mam największy problem...
    Korzystam obecnie z klienta który jest kompletnie nieznany w Polsce, za to coraz popularniejszy w np. USA, mowa o Inky. Wstępnie naprawdę super klient, prosty, przejrzysty i miły dla oka, nic więcej prócz lista moich kont mailowych, lista wiadomości i duże okno podglądu wiadomości. No niestety jest to darmowy program, a nauczony doświadczeniem wiedziałem, że jak coś jest za darmo to nie może być niezawodne i niestety przed chwilą się o tym przekonałem kolejny raz. Przyszedł czas na wysyłanie maila i oczywiście zapomniałem wstawić załącznika (zawsze zapominam). Ponadto okazało się, że Inky prawdopodobnie w ogóle nie wysłał tego maila, musiałem przez panel hostingowy przejść na maila żeby go wysłać poprawnie, na Inky wysyłałem 2 razy raz bez, a raz z załącznikiem, na poczcie "bazowej" nie było niczego w poczcie wysłanej.
    W Gmailu system pilnuje, że jak wpiszę choćby frazę "PDF" to od razu przed wysłaniem maila wyskakuje komunikat czy na pewno wysłać maila, ponadto mam pewność, że mail został wysłany.

No i moje pytania:
    1. Czy istnieje opcja, żebym mógł utworzyć na koncie w google klienta poczty? Mam dwie przeglądarki, Comodo Dragon i Chrome (obie oparte na Chrome) i na jednej mógłbym sobie trzymać otwarte maile, a z drugiej korzystać, problem tylko z tymi załącznikami, gmail mnie pilnuje żebym wysłał, a ile można pisać do ludzi podwójne maile, jeden bez drugi z załącznikiem?
    2. Czy istnieje jakiś PŁATNY (ewentualnie bezpłatny w co wątpię) prosty klient email, bez żadnych antyspamów, bez żadnych magicznych okienek, ultra funkcji, generalnie bez niczego z wyjątkiem wygodnego prostego klienta wielu kont email na raz. Dodam, że the-bat odpada, bo mam laptopa 15" i te wymiary chciałbym przeznaczyć jak najbardziej na maile, a nie na jakieś "super ultra zaje... funkcje".

Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam serdecznie!
  • Helpful post
    leonov
    Level 42  
    Może Thunderbird, prosty i funkcjonalny.
    dawidsznurek
    Level 7  
    leonov wrote:
    Może Thunderbird, prosty i funkcjonalny.

Szczerze mówiąc Thunderbird wyglądał mi wstępnie jako zbędny gadżet i unikałem go jak mogłem, ale ostatecznie chcąc nie chcąc zainstalowałem bo sprawdzić trzeba i NARESZCIE! Dzięki stary za tę radę. Myślałem, że ten klient jest do niczego i jak widać ciężko się pomyliłem. Super komunikuje o załącznikach i można ustawić tak żeby był wygodny. Gdyby jeszcze ograniczył listę kont mailowych do nazwy maila, a w nim wiadomości odebrane, wysłane i spam... Ale i tak to najlepsze co zobaczyłem do tej pory, teraz tylko sprawdzimy w boju jak się trzyma :)
    Jeszcze raz dzięki!
  • Helpful post
    katana1
    Level 12  
    Dodatkowo do Thunderbirda mogę polecić wtyczkę której sam używam MinimizeToTray. Można sobie ją tak ustawić, że zamiast zamykania klienta pocztowego minimalizuje się do Tray i nadal czekamy na nasze kochane e-maile.
  • Helpful post
    kasjo
    Level 25  
    Co do widoku wszystkich tych folderów to możesz włączyć pokazywanie tylko folderów w których są nieprzeczytane maile.
    Widok->Foldery->Nieprzeczytane
    dawidsznurek
    Level 7  
    Niestety po jakimś czasie użytkowania muszę przyznać, że Thunderbird zdążył mnie parę razy zawieść, choćby przed chwilą kiedy to nie mógł wysłać pilnego maila bo miał problem ze złą konfiguracją i to na Gmailu... Do tego do moich maili muszę korzystać z całkowicie niezabezpieczonego połączenia, wszelakie szyfrowanie powoduje, że z maila nie można wypuścić żadnego maila, można tylko odbierać, nawet operator serwera wymiękł. Prywatnie Thunderbird może i się by nadał, ale do pracy gdzie pisze się praktycznie tyle maili ile się dostaje to porażka...

Także szukam dalej jakiegoś klienta e-mail, moje wymagania jakie posiadam to:
    1. Możliwość podpięcia każdego konta pocztowego z każdego serwera (w oparciu o nazwy serwerów, porty wyjścia, wejścia i wszystkie inne dane potrzebne do konfiguracji)
    2. Możliwość obsługi kilku kont pocztowych jednocześnie.
    3. Żadnych wtyczek, aplikacji, dodatków, gier, punktów premium, oprogramowań, systemów, satelit i całej reszty niepowiązanych z obsługą maili pierdół, sam klient maila i nic więcej.
    4. Częste sprawdzanie nadchodzącej poczty, najlepiej "real time".

Mile widziane:
    5. Prostota czyli przycisk odświeżenia, wysłania nowego maila, odpisania, przekazania dalej, lista wszystkich kont pocztowych, lista wiadomości na wybranym koncie pocztowym, podgląd wiadomości i wszystko jednocześnie na raz w jednym oknie, nic więcej.
    6. Jakiekolwiek zabezpieczenia.
    7. Przyjemny dla oka wygląd, najlepiej coś ładniejszego niż program z epoki Window 98.
    8. Język: Polski, Angielski lub Hiszpański.

Z mojej strony:
    9. Cena nie gra roli, jakby ktoś mi dał taką aplikację (to już nawet nie program) jak jest na androidzie podstawowa aplikacja mailowa (nie gmail, to się nazywa "E-mail") na windowsa to bym dał za to każdą cenę.

Z góry dziękuję za próby pomocy, jestem już na tyle zdesperowany że wezmę cokolwiek za każdą cenę.
    dawidsznurek
    Level 7  
    leonov wrote:
    Jezeli odpowiada Ci klient z androida, to może takie rozwiązanie ?

O to ciekawe... Już nawet nie tylko do poczty, na androidzie jest kilka przydatnych małych aplikacji, można byłoby na poszczególnych kartach ustawić sobie takie aplikacje i to pomogłoby w pracy :) Ale czy to już wyszło? Skąd to wziąć?
    Ok póki co trafiłem na eM Client, nie chcę jeszcze za dużo powiedzieć, ale naprawdę zaczyna mnie się podobać. Darmowy do 2 kont, płatny stówkę na rok jeśli chce się na więcej maili, aczkolwiek trzeba potestować.
    dawidsznurek
    Level 7  
    leonov wrote:
    Takich aplikacji są setki, nie jesteś w stanie sprawdzić wszystkich, polski płatny proszę. :D

Tylko ten z tego co widzę ma problem w tym, że na raz jest widoczna albo lista wiadomości, albo sama wiadomość, choć pewnie można to ustawić sobie. No zobaczymy, póki co testuję eM Client, jak się nie sprawdzi to zobaczymy to :)
    leonov
    Level 42  
    Duży + tego że polski producent "słucha" oczekiwań klientów i może "dostosować" program i ustawienia.
    dawidsznurek
    Level 7  
    Ok jestem szczęśliwym użytkownikiem eM Client od ponad pół roku i generalnie mogę polecić, żadnych bajerów, wszystko można ewentualnie spersonalizować jeśli ktoś chce terminarz w kliencie email, wygląda przyjemnie dla oka, jest prosty i do tej pory jeszcze nie było żadnych problemów.
    Jeśli ktoś szuka klienta email, który ma być tylko do obsługi maila, ma być lekki i prosty to eM Client jak najbardziej mogę polecić :)