Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Uhd55 brak dźwięku po aktualizacji

18 Maj 2015 11:47 5835 2
 • Poziom 2  
  Dzień dobry,

  zwracam się z prośbą o pomoc z telewizorem samsung model UE55HU Curved.
  Mianowicie mam problem z dźwiękiem, który zniknął zaraz po aktualizacji!

  Do telewizora podłączony jest amplituner wejściem HDMI4 (ARC) a w amplitunerze do wejścia HDMI OUT 1

  do telewizora podłączony jest również dekoder do wejścia HDMI2.

  I przedtem działało wszystko OK, jak przełączyłem na telewizorze HDMI2 i amplituner ustawiony na AV4 (ustawienia standardowe amplitunera) był włączony to był super dźwięk - teraz nie ma. Dodatkowo jak wkładam USB i chcę odtwarzać filmy z USB także brak dźwięku, przedtem było ok!

  To ewidentna wina telewizora bo do amplitunera na wejście HDMI2 mam też podłączoną konsolę PS4 i kiedy zmieniam na amplitunerze na HDMI2 to dźwięk z konsoli od razu słychać. Na amplitunerze zmieniałem tylko w opcjach z HDMI2 na AV4 jak chciałem zmienić z dźwięku na telewizorze na PS4 i to wszystko a teraz działa tylko PS4.

  Ja nie za bardzo się znam na takich rzeczach, bardzo długo zajęło mi ustawienie i podłączenie amplitunera i głośników i raczej nie poradzę sobie sam z naprawą, dlatego proszę o jakąkolwiek pomoc. Być może przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora tak żeby miał starsze oprogramowanie pomoże? Tylko szukałem tej opcji w menu i nie umiem jej znaleźć.

  Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
 • Play InternetPlay Internet

 • Poziom 43  
  sontan napisał:
  Mianowicie mam problem z dźwiękiem, który zniknął zaraz po aktualizacji!

  Zniknął całkowicie czy jest na wbudowanych głośnikach telewizora? Sprecyzuj na jakim urządzeniu nie jest odtwarzany.
  W telewizorze w ustawianiach audio masz Zewnętrzne głośniki?
 • Poziom 2  
  Po aktualizacji dźwięku nie odtwarza ani głośnik wbudowany w TV ani też głośniki podłączone do amplitunera.


  Patrzyłem na ustawienia głośników w TV ale nie pamiętam co tam dokładnie było. Teraz jestem w pracy.

  Na samym początku dźwięk standardowo odtwarzany był z głośnika w telewizorze, natomiast gdy skonfigurowałem amplituner i wszystko podłączyłem (łącznie z głośnikami, dekoderem i ps4) to dźwięk odtwarzany był przez głośniki+amplituner i w momencie jak wyłączałem amplituner dźwięk odtwarzany był z głośnika w TV.

  Po pewnym czasie jednak po wyłączeniu amplitunera dźwięku nie było słychać już nawet z wbudowanego w TV głośnika. (Nie przejąłem się tym jednak, bo doszedłem do wniosku, że jest to tylko kwestia ustawień amplitunera/telewizora)

  Jestem teraz w pracy ale po powrocie znowu postaram się poszukać resetu ustawień fabrycznych w TV i może bo przywróceniu początkowych ustawień i ustawieniu wszystkiego od początku znowu zacznie działać...

  Co do podłączeń to tak jak pisałem wcześniej:
  Amplituner+telewizor połączony kablem HDMI (wejście TV-HDMI4 (ARC), wejście ampli HDMI OUT 1)
  Dekoder+telewizor połączony kablem HDMI (wejście TV-HDMI2)
  PS4+amplituner (wejście ampli-HDMI2)

  Gdy na ampli wybrane było AV4 to leciał dźwięk z dekodera (jak oglądałem normalne kanały z dekodera). Na TV wybrane było wtedy wejście HDMI2 (z dekodera szedł obraz+dźwięk). Po zmianie w TV na HDMI4 a w ampli na HDMI2 szło wszystko bez zarzutu z PS4. A jak włożyłem USB i puszczałem film z USB też było bez problemu i dźwięk szedł z głośników zewnętrznych, więc początkowe ustawienia były dobre, aktualizacja coś namieszała.

  EDIT1:

  Po resecie ustawień fabrycznych pojawił się dźwięk z głośników telewizora ale nadal brak dźwięku po włączeniu amplitunera (głośniki zewnętrzne)! Dźwięk z PS4 bez zmian działa bez zarzutu.

  EDIT2:

  Teraz zrobiłem coś takiego: wypiąłem kabel HDMI dekodera z telewizora i podłączyłem do Ampli. Tak że jest dekoder+ampli. Jak wybiorę teraz HDMI3 (tam gdzie dekoder) na ampli to ładnie idzie na TV obraz oraz dźwięk.

  Został w takim razie tylko 1 problem. Brak dźwięku podczas odtwarzania filmów z pendrive'a USB podłączonego do TV. Niestety ale pendrive'a już do ampli nie podepnę.


  EDIT3:

  Jestem w stanie uruchomić film z USB i leci obraz+dźwięk na głośnikach TV. Natomiast zaraz jak włączam amplituner na AV4 (tam gdzie powinien przechodzić sygnał ARC z HDMI4) to mi dźwięk siada i nic nie słychać.

  W ustawieniach telewizora mam włączony Anynet+ czy jakoś tak czyli powinno działać bez problemu, w ustawieniach ampli też mam włączony sygnał ARC więc nie wiem o co może chodzić. Proszę o pomoc. Ampli to Yamaha RX-A840.
  W internecie wyczytałem że można to zrobić kablem optycznym, ale na litość boską wcześniej działało po HDMI samym więc teraz też powinno...

  Jak podłączam dekoder do telewizora a nie do ampli to nie działa dźwięk - wcześniej (przed aktualizacją) działał taki sposób podłączenia - może to pomoże