Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Uhd55 brak dźwięku po aktualizacji

sontan 18 Maj 2015 11:47 3633 2
  • #1 18 Maj 2015 11:47
    sontan
    Poziom 2  

Dzień dobry,

zwracam się z prośbą o pomoc z telewizorem samsung model UE55HU Curved.
    Mianowicie mam problem z dźwiękiem, który zniknął zaraz po aktualizacji!

Do telewizora podłączony jest amplituner wejściem HDMI4 (ARC) a w amplitunerze do wejścia HDMI OUT 1

do telewizora podłączony jest również dekoder do wejścia HDMI2.

I przedtem działało wszystko OK, jak przełączyłem na telewizorze HDMI2 i amplituner ustawiony na AV4 (ustawienia standardowe amplitunera) był włączony to był super dźwięk - teraz nie ma. Dodatkowo jak wkładam USB i chcę odtwarzać filmy z USB także brak dźwięku, przedtem było ok!

To ewidentna wina telewizora bo do amplitunera na wejście HDMI2 mam też podłączoną konsolę PS4 i kiedy zmieniam na amplitunerze na HDMI2 to dźwięk z konsoli od razu słychać. Na amplitunerze zmieniałem tylko w opcjach z HDMI2 na AV4 jak chciałem zmienić z dźwięku na telewizorze na PS4 i to wszystko a teraz działa tylko PS4.

Ja nie za bardzo się znam na takich rzeczach, bardzo długo zajęło mi ustawienie i podłączenie amplitunera i głośników i raczej nie poradzę sobie sam z naprawą, dlatego proszę o jakąkolwiek pomoc. Być może przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora tak żeby miał starsze oprogramowanie pomoże? Tylko szukałem tej opcji w menu i nie umiem jej znaleźć.

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

0 2
  • Mitronik
  • #2 18 Maj 2015 14:03
    sosarek

Poziom 43  

sontan napisał:
    Mianowicie mam problem z dźwiękiem, który zniknął zaraz po aktualizacji!

Zniknął całkowicie czy jest na wbudowanych głośnikach telewizora? Sprecyzuj na jakim urządzeniu nie jest odtwarzany.
    W telewizorze w ustawianiach audio masz Zewnętrzne głośniki?

0
  • Mitronik
  • #3 18 Maj 2015 16:36
    sontan
    Poziom 2  

Po aktualizacji dźwięku nie odtwarza ani głośnik wbudowany w TV ani też głośniki podłączone do amplitunera.

Patrzyłem na ustawienia głośników w TV ale nie pamiętam co tam dokładnie było. Teraz jestem w pracy.

Na samym początku dźwięk standardowo odtwarzany był z głośnika w telewizorze, natomiast gdy skonfigurowałem amplituner i wszystko podłączyłem (łącznie z głośnikami, dekoderem i ps4) to dźwięk odtwarzany był przez głośniki+amplituner i w momencie jak wyłączałem amplituner dźwięk odtwarzany był z głośnika w TV.

Po pewnym czasie jednak po wyłączeniu amplitunera dźwięku nie było słychać już nawet z wbudowanego w TV głośnika. (Nie przejąłem się tym jednak, bo doszedłem do wniosku, że jest to tylko kwestia ustawień amplitunera/telewizora)

Jestem teraz w pracy ale po powrocie znowu postaram się poszukać resetu ustawień fabrycznych w TV i może bo przywróceniu początkowych ustawień i ustawieniu wszystkiego od początku znowu zacznie działać...

Co do podłączeń to tak jak pisałem wcześniej:
    Amplituner+telewizor połączony kablem HDMI (wejście TV-HDMI4 (ARC), wejście ampli HDMI OUT 1)
    Dekoder+telewizor połączony kablem HDMI (wejście TV-HDMI2)
    PS4+amplituner (wejście ampli-HDMI2)

Gdy na ampli wybrane było AV4 to leciał dźwięk z dekodera (jak oglądałem normalne kanały z dekodera). Na TV wybrane było wtedy wejście HDMI2 (z dekodera szedł obraz+dźwięk). Po zmianie w TV na HDMI4 a w ampli na HDMI2 szło wszystko bez zarzutu z PS4. A jak włożyłem USB i puszczałem film z USB też było bez problemu i dźwięk szedł z głośników zewnętrznych, więc początkowe ustawienia były dobre, aktualizacja coś namieszała.

EDIT1:

Po resecie ustawień fabrycznych pojawił się dźwięk z głośników telewizora ale nadal brak dźwięku po włączeniu amplitunera (głośniki zewnętrzne)! Dźwięk z PS4 bez zmian działa bez zarzutu.

EDIT2:

Teraz zrobiłem coś takiego: wypiąłem kabel HDMI dekodera z telewizora i podłączyłem do Ampli. Tak że jest dekoder+ampli. Jak wybiorę teraz HDMI3 (tam gdzie dekoder) na ampli to ładnie idzie na TV obraz oraz dźwięk.

Został w takim razie tylko 1 problem. Brak dźwięku podczas odtwarzania filmów z pendrive'a USB podłączonego do TV. Niestety ale pendrive'a już do ampli nie podepnę.

EDIT3:

Jestem w stanie uruchomić film z USB i leci obraz+dźwięk na głośnikach TV. Natomiast zaraz jak włączam amplituner na AV4 (tam gdzie powinien przechodzić sygnał ARC z HDMI4) to mi dźwięk siada i nic nie słychać.

W ustawieniach telewizora mam włączony Anynet+ czy jakoś tak czyli powinno działać bez problemu, w ustawieniach ampli też mam włączony sygnał ARC więc nie wiem o co może chodzić. Proszę o pomoc. Ampli to Yamaha RX-A840.
    W internecie wyczytałem że można to zrobić kablem optycznym, ale na litość boską wcześniej działało po HDMI samym więc teraz też powinno...

Jak podłączam dekoder do telewizora a nie do ampli to nie działa dźwięk - wcześniej (przed aktualizacją) działał taki sposób podłączenia - może to pomoże

0