Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory czy przedwzmacniacz ?

filon8627 18 Maj 2015 15:55 1260 9
  • #1 18 Maj 2015 15:55
    filon8627
    Poziom 5  

Witam.
    Mam takie pytanko dotyczące tego bo nie wiem co dokupić do mojego domowego studyjka.
    Mam laptopa, interfejs RME Babyface,mikrofon Rode NT1000,słuchawki Akg K271 MK1,popfilter,reflexionfilter własnej roboty,
    pomieszczenie 120x120 na 2 metry wysokości które będzie wygłuszone wełną 10cm i panelami akustycznymi
    5cm kupione z allegro.No właśnie nie wiem co dokupić myślałem nad używanym przedwzmacniaczem TLaudio Fat Funker albo DBX 386,bądż monitory bliskiego
    pola Tannoy,Event .....nie ważne byle można było stworzyć gotwe piosenki Hip Hop.Mój budrzet to z jakieś 1200zł.Ktoś mi mówił że raczej przedwzmacniacz będzie tu nie potrzebny i lepiej kupić monitory a może lepiej dozbierać pieniądze
    i kupić monitory i przedwzmacniacz.

0 9
  • #2 19 Maj 2015 07:39
    b00l3r
    Poziom 23  

:-) no cóż. Popraw pisownie - to po pierwsze. BudŻet.

Pomieszczenie 120x120 (chyba miałeś na myśli cm).. Jak odejmiesz wełne i panele to zostanie Ci 90x90, a to są zbyt małe wymiary aby komfortowo nagrywać wokal. Mam nadzieje, że chociaż pomieszczenie do obróbki dźwięków masz o większej kubaturze.

Przedwzmacniacza mieć faktycznie nie musisz bo to RME załatwi Ci sprawę. Ja jednak wole mieć w torze zapięty kompresor więc polecę Ci kupić jakiś channelstrip typu TLAudio 5051 lub ten Fat Funker. Monitory to również przydatna rzecz, ale w Twoim budżecie nie wiem czy da się coś kupić co prezentuje sobą coś więcej niż samą nazwę.

Tworzenie gotowych piosenek zostaw profesjonalistą :-) Najlepierw naucz się podstaw, zmiksuj prawidłowo ścieżki i obrób wokal. Zobacz czy idziesz w dobrym kierunku.

0
  • #3 19 Maj 2015 08:45
    alojzy7719
    Poziom 35  

b00l3r napisał:

Tworzenie gotowych piosenek zostaw profesjonalistą :-)

Ktoś tu wspominał o poprawieniu pisowni...

Zamiast preampu, lepiej kupić aktywne monitory.

0
  • #4 19 Maj 2015 08:49
    b00l3r
    Poziom 23  

Chciałem napisać w liczbie mnogiej, a wyszło w pojedyńczej :-) No cóż - nie poprawie tego błędu - to ironia była :->

BTW monitory za 1200 ? Słabo to widzę, może jakieś hifi ale nie monitory przez duże M ;)

0
  • #5 19 Maj 2015 08:56
    alojzy7719
    Poziom 35  

b00l3r napisał:

monitory za 1200 ? Słabo to widzę.

Zgadza się, cena podpowie co jest dobre, ale nie popadajmy w przesadę, biorąc pod uwagę warunki i rodzaj muzyki.
    Swego czasu miałem Behringer Truth B2031A, później Alesis M1 Active 620 i nie były takie złe (kwestia osłuchania), do tego nagrywałem i miksowałem "żywe" zespoły...

0
  • #6 19 Maj 2015 15:02
    filon8627
    Poziom 5  

czyli wychodzi na to że lepiej kupić monitory niż przedwzmazniacz,
    jeśli za 1200zł są aż tak słabe, to zawsze mogę poczekać i trochę dozbierać kasy,
    widziałem na internecie używane Tannoy Ellipse 8 za jakieś 4000zł ponoć 10 lat
    temu kosztowały ponad dyche i ponoć teraz też prezentują się jak monitory za
    10000zł ,czy to prawda że są ponad wypas i czy warto poczekać i je kupić??????

0
  • #7 20 Maj 2015 07:07
    b00l3r
    Poziom 23  

Jak to by był taki wypas to ludzie by kupowali używane. Teraz widzę, że od marca ktoś na allegro próbuje wystawić za 3 kpln i nic z tego :-).

Tego modelu nie słyszałem, ale produkty Tannoya raczej nigdy nie zrobiły na mnie jakiegoś super wrażenia. Jedno co jest fajne w tym modelu to 3 drożna konstrukcja, w tym głośnik średnio tonowy i nisko są "zintegrowane" więc efekt filtracji grzebieniowej staje się pomijalny.

Zbyt mało informacji bym mógł się zainteresować, paru recenzentów to jeszcze nie podstawa zakupu. Nie ma tego modelu w dystrybucji więc nie można wykonać najważniejszego - wypożyczyć i posłuchać przed zakupem.

0
  • #8 21 Maj 2015 19:31
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Alesis M1 Active 620 - Mnie się podobało ich brzmienie, chociaż (przyznaję) trzeba się do niego przyzwyczaić. Zresztą jak do każdych kolumn...
    W każdym razie w roli monitorów bliskiego pola wypadły świetnie... :)

Dodano po 5 [minuty]:

filon8627 napisał:
    Tannoy Ellipse 8 za jakieś 4000zł ponoć 10 lat
    temu kosztowały ponad dyche
    Chyba ze względu na konieczność opłacenia projektanta obudowy...

0
  • #9 22 Maj 2015 01:02
    b00l3r
    Poziom 23  

@filon8627 Jeżeli będzie kupował przedwzmacniacz - zainwestuj dobrze. Pamietaj, miej na uwadze - jakie brzmienie chcesz osiągnąć.
    Ja do Popu używam SPL track one - ze względu na "czystość" a do rocka lub chociażby lektora używam Universal Audio LA610 mkII - pięc lamp i kompresor daje duże pole manewru przy kreowaniu brzmienia.
    Jak chcesz coś nieszumiącego niżej osadzonego kosztowo - sprawdź koniecznie TL Audio 5051. Jedyny mankament to że nie ma tu de essera, ale przedwzmacniacz super klasa jak za pieniądze "używanego", ja sam swój będę sprzedawał za jakiś czas bo zajmuje mi zbędnie miejsce w racku.

0
  • #10 01 Cze 2015 23:07
    nagrywamy.com
    Poziom 27  

IMO monitory. Jakiś "budżetowy" przedwzmacniacz do babyface, gdy nie ma się monitorów, to raczej zły kierunek...

0