Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin praktyczny technik informatyk 2015. czerwiec

18 Maj 2015 17:41 9183 9
 • Poziom 2  
  Witam poszukuje informacji na temat egzaminu praktycznego kwalifikacji E13 technik informatyk w celu wymiany informacji , jeśli ktoś jest przed lub już po egzaminie niech napisze co było lub czego się spodziewać. Sam pisze egzamin praktyczny 7 czerwca.

  Dodano po 39 [minuty]:

  I jeszcze mam takie pytanie jeśli dostane na egzaminie podłączyć switch do serwera i stacji roboczej to mamy switch i podpinamy go do serwera tym niebieskim kablem consolowym i potem mając 2 kable rj45 podpinamy jeden do serwera a drugi do klienta i moje pytanie czy podpinając te oba kable można wybrac dowolny port na switchu , czy ma to jakieś znaczenie?
 • Poziom 8  
  ja mam egzamin 26 czerwca więc nie pomog , moze ktos inny na wczesniej lub trochę później aby mi pomóc :D
 • Poziom 7  
  Ja mam egzamin jutro, a z tego co wiem egzaminy zaczęły się w soboty. Więc jak ktoś posiada jakieś informacje byłbym wdzięczny :D
 • Poziom 7  
  SzymonZac napisał:
  Ja mam egzamin jutro, a z tego co wiem egzaminy zaczęły się w soboty. Więc jak ktoś posiada jakieś informacje byłbym wdzięczny :D


  Ja też zdaję jutro, o której masz egzamin? 16?
 • Poziom 7  
  Tak o 16. To i tak dobrze bo cały dzień na pprzygotowanie :D
 • Poziom 8  
  I jak? co musieliście zrobić?
  Podzielicie się informacjami ? Praktyczny mam w ten piątek i fajnie by było jak byście powiedzieli co mieliście.:)
 • Poziom 6  
  zmysel12 napisał:
  I jak? co musieliście zrobić?
  Podzielicie się informacjami ? Praktyczny mam w ten piątek i fajnie by było jak byście powiedzieli co mieliście.:)  Również byłbym wdzięczny za jakieś cenne informacje dotyczące kwalifikacji E13 :)
 • Poziom 8  
  Dzisiaj był praktyczny..
  Pozwole sobie skopiować wiadomość z innego tematu... Było dokładnie to samo, co u kolegi poniżej. .

  "pawel2887 napisał wcześniej
  "Ja dzisiaj miałem egzamin .Ogólnie nie był trudny ale były problemy.
  Trzeb było zrobić kabel prosty wg standardu tia/eia-568-b.Następnie trzeb było podpiąć tym kablem router z serwerem - port LAN. Nie pamiętam wszystkiego dokładnie ale mogę się mylić jak coś . Potem trzeba było ustawić router w trybie AP i było napisane jaki ma mieć IP I maskę .Następnie musiałem skonfigurować DHCP - były wyznaczone adresy. Trzeb było oczywiście nadać nazwę routerowi i hasło i to chyba tyle jeśli chodzi o router aha i trzeb było zrobić screeny i zapisać wg zadanie i jeszcze zapisać w wyznaczony folderze hasło i login administratora routera. Potem trzeb było nazwać serwer - Serwerx i stacje - Stacjax i na serwerze i na stacji roboczej trzeba było dać grupę roboczą nie pamiętam nazwy chyba LANX i x- numer twojego stanowiska ale były nazwane tak samo tzn i na stacji roboczej i serwer nazwa grupy roboczej była taka sama . Było też podane IP , maska podsieć , brama domyślna , dns serwera. Następie miałeś założyć konto jkowalski z hasłem na serwerze i na stacji roboczej. Potem mieliśmy na serwerze na dysku c założyć folder dane i udostępnić go i w zabezpieczenia dać Administrator - pełna kontrola i jkowalski - modyfikacja. Następnie na stacji roboczej dla konta jkowalski zmapować dysk x dla folderu dane i zalogować się na konto jkowalski na stacji roboczej wejść w dysk x stworzyć jakić dokument i tyle . Wiem że słabo to wytłumaczyłem i sorry za błędy.
  " "
 • Poziom 1  
  Witam, na egzaminie zawodowym praktycznym e.13 który odbył się 10 czerwca 2015 znajdowały się błędy. W jednym z zadani należało ustawić na routerze adres sieci LAN na 10.1.1.1 z maską 24 bitową. Problem polega na tym, że nie wszystkie routery pozwalają na ustawianie niestandardowych masek.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Znalazłem również błąd na egzaminie e.12 z 18 czerwca 2015. Zainstaluj pakiet LibreOffice tylko z edytorem tekstu i arkuszem kalkulacyjnym. problem polega na tym, że nie wszystkie instalatory pozwalają na wybór składników. osobiście posiadam taki który instaluje wszystkie moduły bez możliwości wyboru. Kto układa te zadania?