Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP C2551 - MP C2551 nie utrwala pierwszych kopii

birut 18 Maj 2015 17:09 1974 19
  • #1 18 Maj 2015 17:09
    birut
    Poziom 21  

Jak w temacie, po dłuższej przerwie na czuwaniu pierwsze 2 kopie są nieutrwalone zwłaszcza przy wydrukach.
    Firmware wgrane nowe.
    Ustawienia standardowe.
    Błędu żadnego urządzenie nie zgłasza.
    Nie występuje to zawsze, ale bardzo często przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza rano po pierwszym wybudzeniu ze stand-by.
    Czy spotkaliście się już z takim problemem.

0 19
  • Konica Minolta
  • #2 20 Maj 2015 21:45
    Passat B6
    Poziom 15  

Spotkałem się z takową sprawa w poprzedniej generacji Ricoha. Powodem był "rozwarstwiony "termistor który na 1 rzut oka wyglądał okej. Podnosił kolega temperaturę utrwalania ?

0
  • #3 21 Maj 2015 09:51
    birut
    Poziom 21  

Próbnie podnosiłem o 10 st. C i nie pomagało. Nie wiem jak sprawdzić czujnik termooptyczny .

0
  • #4 21 Maj 2015 15:40
    huberto233
    Poziom 26  

RTB No.: RD104037 : Fusing offset image

Tu masz opisane przypadki dwa.

Pozdr

1
  • Konica Minolta
  • #5 22 Maj 2015 14:49
    birut
    Poziom 21  

Ustawiłem na 10, zobaczę czy to pomogło. Jakaś szczotka nie wiem o co chodzi.

0
  • #6 29 Maj 2015 15:22
    birut
    Poziom 21  

Poprzednio źle podałem że wprowadziłem wartość "10", było "10" a wprowadziłem "0".
    I to też nie pomogło.
    Dziś rano wydrukowałem 2 strony i pierwsza nie utrwalona na całej powierzchni.
    To ECO to chyba przesadzone, tak jak wtórnie rozpylany toner zamiast do śmietnika w urządzeniach cz/b.

Po kilku dniach po nocy papier zatrzymał się przed wałkami utrwalania, tak jakby się nie kręciły, następne wydruki udane.

0
  • #7 08 Cze 2015 14:24
    asul
    Poziom 12  

Poszukaj w trybie serwisowym kod 1103 "fusing idling" ustaw na 1. Urządzenie będzie odrobinkę dłużej się nagrzewało (może 5 sekund), ale problem zniknie.

0
  • #8 06 Sie 2015 14:21
    birut
    Poziom 21  

asul` takiego kodu w MP C2551 nie ma, również pod "special service".

Najgorzej denerwuje utykanie pierwszej kopii po dłuższej przerwie.
    To mi wygląda na brak zasprzęglania układu grzewczego, bo papier zatrzymuje się przed rolkami grzewczymi lekko wybrzuszony. Czasami przejdzie ale nieutrwalony.

Dodano po 4 [minuty]:

Poszukuję sterownika do tego urządzenia dla Windows XP 32-bit. Ricoh już podobno nie wspiera (nie wiadomo co lub kogo) i wykasował ze swojej bazy wszystko na temat Win XP. Co ma Wspieranie softu przez producenta do działania własnego sprzętu. Windowsy XP działają nadal, natomiast urządzenia pod Win XP powtórnie już nie zainstalujesz. Ktoś z Ricoh-a pomylił pojęcie wspierania.

0
  • #9 12 Sie 2015 01:14
    huberto233
    Poziom 26  

Ricoh dlugo przed usunieciem informuje o takim fakcie. Powinienes zadbac o kopie sterownika . Windows XP dziala nadal ale nie jest wsperany wiec nikgo to nie interesuje .

Pozdrawiam

0
  • #11 12 Sie 2015 10:56
    birut
    Poziom 21  

huberto233 napisał:
    Ricoh dlugo przed usunieciem informuje o takim fakcie. Powinienes zadbac o kopie sterownika . Windows XP dziala nadal ale nie jest wsperany wiec nikgo to nie interesuje .

Pozdrawiam

Co znaczy nie jest wspierany i przez kogo. Microsoft nie wspiera to zrozumiałe a co ma Ricoh do systemu, tego nie mogę zrozumieć. Czyli swoich produktów(drukarki, urządzenia wielofunkcyjne) nie wspiera, to niedopuszczalne. Dużo firm zwłaszcza budżetowe pracuje na XP. Może nie aktualizować sterowników lub nie tworzyć dla nowego sprzętu ale od razu kasować?
    Mam problem z MP C2551 na sterach od MP C2550, staram się więc aby wszystko było oryginalne.

0
  • #12 12 Sie 2015 14:11
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Z tego co pamiętam do xp i wisty był ten sam sterownik dla maszyny MPC2050. Nie pamiętam jak to było z MPC2051 ale na twoim miejscu spróbowałbym użyc steru od wisty bo ten jeszcze jest na stronie ricoh

0
  • #13 12 Sie 2015 14:50
    Tomek H
    Poziom 28  

Ostatnio używałem od visty i wszystko śmiga jak należy.

pozdr.
    TH

0
  • #16 20 Sie 2015 12:58
    Janusz.P

Z tym utykaniem folii to może być problem takiej listwy ( to jest chyba jakiś mylar lub keflar) . Znajduje się ona we wnętrzu pasa utrwalania. Trafiały się takie zespoły pieca w których wysychał smar pomiędzy tą listwą a pasem utrwalania. Mylar się strzępił i wysuwał a pas utrwalania nie chciał się dobrze obracać i haczyły się kartki w piecu. Niestety aby to zobaczyć trzeba rozebrać cały piec.

0
  • #17 20 Sie 2015 13:35
    birut
    Poziom 21  

Rozbierałem kilka razy piec i nic złego nie widziałem. Liczniki: kolor 10 000, cz/b 26 000.
    Tam nie ma folii tylko jest wałek czerwony grzewczy i docisk czerwona guma na nim ciasno czarna folia, inaczej niż w MP C2050.
    Jednak jest czerwona folia grzewcza oraz ślizg i 2 lampy, nasmaruję i zobaczę czy pomogło. Ślizg ma pozrywane płótno, więc mogło się haczyć, raczej do wymiany.

0
  • #18 20 Sie 2015 14:23
    Janusz.P

właśnie o to "płótno" mi chodzi

0
  • #19 20 Sie 2015 14:35
    birut
    Poziom 21  

Płótno się wysunęło. Można to poskładać i nasmarować bo śrubki wszystkie były luźna, tylko trzeba mieć anielską cierpliwość bo to robota na 5 godzin.

Po naprawie jest jeszcze gorzej.
    Teraz pas się nie obraca, może smar teflonowo-silikonowy nieodpowiedni.

OK. Działa po przeczyszczeniu pasa i docisku, były brudne od smaru.

Niestety teraz rusza dopiero po 3 utknięciach. Może smar nieodpowiedni.

0
  • #20 08 Gru 2015 12:29
    birut
    Poziom 21  

Grzejnik wymieniony na nowy, działa - ale za jakie pieniądze.

0