Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 607 2.2i 05 po lifcie - Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy.

18 Maj 2015 17:14 2484 10
  • Poziom 17  
    Witam.
    Potrzebował bym rozpiskę pinów czujnika poziomu płynu spryskiwaczy:

Założyłem używany, sprawny a stary spróbuję reanimować. Zanim go rozbiorę chciał bym sprawdzić czy zadziała, wcześniej elektrody były mocno skorodowane i rozchylone względem siebie. Na forum są tylko informacje że piny to 12V, masa i sterowanie masą. Jedna elektroda ma pełne przejście w skrajny pin (jak na foto wyżej).
    Miałem wyrzucić stary ale też nie wpadłem na pomysł żeby pomierzyć złącze, nie chcę znowu ściągać zbiornika w celu pomiaru (znajduje się on w nadkolu i zajmuje trochę czasu żeby go wyciągnąć).

Z góry dziękuję.
  • Poziom 17  
    Naprawdę nikt nie pomoże?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dziękuję.
    Powiedz mi jeszcze proszę, w/g mojego rysunku, pin 1 to +12V czy masa ?
    Kolory to: 1- biały, 2- żółty, 3- zielony.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Na czujniku nie ma, co do wiązki to bym doszedł bez problemu, ale pewno wiesz jaki jest dostęp do zbiornika w 607 i ile czasu zajmuje jego demontaż.
    Spróbuje zdemontować osłonę silnika wycieraczek i tam na kostce pomierzyć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Więc tak:
    1- +12
    3- masa
    2 - normalnie podaje ok +1V, po włożeniu np do kubka z wodą, spada do prawie zera (ok kilkadziesiąt mV). Nie wiem czy to prawidłowe wskazania, ponieważ 100% sprawnego nie sprawdzałem.
    Na razie go zostawię, a jak będę ściągał zbiornik to dokładnie pomierzę i wrzucę tu w temat.
  • Poziom 39  
    Odpuść sobie dłubanie w tym czujniku, bo one się psują z definicji i nic tam nie poradzisz.
  • Poziom 17  
    Dłubie bardziej z ciekawości niż z musu :-)
    W późniejszych modelach widziałem zastosowane pływaki, wydaje mi się że z kontaktronami.
  • Poziom 39  
    Zgadza się, wycofali się z tego rozwiązania i problem z czujnikami znikł jak ręka odjął.