Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okap Gorenje DKK900MS - Uszkodzony sterownik, potrzebny schemat lub zdjęcie

_PRZEMEK_ 18 Maj 2015 19:59 996 3
  • #1 18 Maj 2015 19:59
    _PRZEMEK_
    Poziom 12  

Witam,

czy któryś tu z kolegów jest w posiadaniu schematu do okapu firmy Gorenje model DKK900MS i mógłby się nim podzielić?
    Mam uszkodzony sterownik, który był wcześniej u jakiegoś magika. Niestety ten magik nie naprawił go, a przy okazji wylutował dwa elementy (chyba warystory), których teraz brakuje. Chciałbym to wszystko poskładać i jeśli się powiedzie to również naprawić.
    Z tego co mi wiadomo to był z nim problem zarówno z oświetleniem jak i wentylatorem.

A jeśli nie schemat, to może jest ktoś w stanie zrobić zdjęcie tego sterownika w dobrej jakości, tak abym mógł odtworzyć brakujące elemanty na swoim.

U mnie wygląda to tak:
    Okap Gorenje DKK900MS - Uszkodzony sterownik, potrzebny schemat lub zdjęcieOkap Gorenje DKK900MS - Uszkodzony sterownik, potrzebny schemat lub zdjęcieOkap Gorenje DKK900MS - Uszkodzony sterownik, potrzebny schemat lub zdjęcieOkap Gorenje DKK900MS - Uszkodzony sterownik, potrzebny schemat lub zdjęcie

Pozdrawiam,
    Przemek

0 3
  • #3 19 Maj 2015 10:54
    _PRZEMEK_
    Poziom 12  

xdiax napisał:
    Łatwiej będzie, jeśli kolega wyśle ostre zdjęcia swojego sterownika od strony elementów i PCB :)

Wg Twoich wskazówek dodałem zdjęcia.

2
  • Pomocny post
    #4 11 Sty 2018 16:26
    k4be
    Poziom 31  

Temat zapewne już nieaktualny, ale brakujące dwa elementy to triaki BT134, Q1 odpowiada za silnik, Q2 za lampę. W egzemplarzu, który mi się trafił, wymieniłem je na BT138B-600 w obudowie D2PAK.
    Płytka ze zdjęcia została nieźle przez kogoś zniszczona, ale powinna i tak dać się naprawić.

0