Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda zenera CT2PH potrzebne dane

18 Maj 2015 20:53 1215 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu oznaczenia diody zenera. Dioda szklana pomarańczowa typowy wygląd zenera więc tak piszę. Jest na niej oznaczenie CT2PH. Już dwa wieczory szukam w necie i nic nie mogę znaleźć więc proszę nie piszcie tylko żeby użyć google. Dioda jest na płytce takiego specjalistycznego urządzeniu więc dochodzi problem nieistnienia schematu. (urządzenie wiekowe i dodatkowo czeskie) Niestety nie ma też drugiej takiej na tej płytce żeby ją pomierzyć. Liczę tylko na fart że ktoś się z tym oznaczeniem spotkał.
  • Poziom 10  
    Dzięki kolego Artur za zainteresowanie tematem. Dodaję zdjęcie. Dioda wstawiona w płytkę żeby było porównanie wymiarowe z innymi elementami. Dioda pomarańczowa między dwoma rezystorami.
  • Admin grupy audio
    PH wskazywałoby na oznaczenie producenta - Philips.
    Ale widzę, że tu w układzie masz kilka takich samych diod, jeśli są sprawne to nie powinno być problemu z ustaleniem co to za jedna. Wystarczy wymontować sprawną, podłączyć przez rezystor np. 1-2k do zasilania np. 15V i zmierzyć napięcie na diodzie.
  • Poziom 10  
    Nie kolego Artur nie ma więcej takich diód. Ja ją wstawiłem dla porównania wielkości. Te obok to 1N4002. Ale pojawiła się szansa że przyślą mi w przyszłym tygodniu taką płytkę. Nie chcę wstawiać całkiem na oko żeby nie upalić nic więcej. To sterowanie składa się z płyty głównej i małych płytek wpinanych w nią. Jak w starych telewizorach. Ta moja to jedna z małych. Chyba poczekam na tą z czech.