Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Format laptopa z pendrive

18 Maj 2015 21:34 1257 12
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Posiadam laptopa "Acer extensa 5220"(nie działa mi w nim napęd płyt). Postanowiłem zrobić format mojego sprzętu z pendrive. Znalazłem wiele ciekawych poradników i korzystałem z: http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/
    Potrzebowałem sterowników do magistrali SATA, ściągnąłem i postąpiłem zgodnie z instrukcją zamieszczoną w powyższym poradniku. Wystartowałem komputer, przeszedłem do biosu, zmieniłem bootowanie na pendrive. Laptop wczytywał sobie wszystkie pliki aż wyskoczyło mi na ekranie coś takiego jak poniżej na zdjęciu.
    Co mam zrobić z tym fantem? Format laptopa z pendrive
  • Poziom 8  
    Czemu instalujesz xp ? Nie lepiej win7? Nie miałbyś takich problemów.
  • Poziom 13  
    Czy aby napewno wystarczy 512MB pamięci by obsłużyć win7?
  • Poziom 13  
    Wróciłem ponownie, udało mi się zainstalować win7 z USB jednak jest jedno ale. Witam jestem właścicielem laptopa Acer Extensa 5220. Wymieniłem w nim procesor na 2.12 oraz włożyłem 2GB pamięci Ram. Po zainstalowaniu win7 system pracuje bardzo ładnie. Wszystko było by pięknie gdyby się nie wyłączał. Mój problem wygląda tak: po uruchomieniu systemu i odczekaniu(mniej/więcej) 15 minut(nieraz mniej) komputer wyłącza się tak jakbym odpiął zasilanie. Czytałem trochę już o tym i prawdopodobnie potrzebuję sterowników do dysku. Nie potrafię jednak ich znaleźć i zainstalować. POMOCY!
    Poniżej przesyłam zdjęcia.
    http://www.fotosik.p...08cb4bd44c.html
    http://www.fotosik.p...15b03f29d1.html
  • Poziom 14  
    Zdjęć nie można zobaczyć. To po pierwsze, a po drugie podaj model dysku. Chodź wątpię że to brak sterowników to powoduje. Ja bym obstawiał na to że procek się przegrzewa i po prostu wyłącza kompa. Już się z taką sytuacją spotkałem. Odpal program OCCT lub SpeedFan i zobaczy czy aby temperaturka Ci nie wzrasta.
  • Poziom 13  
    Format laptopa z pendrive Format laptopa z pendrive Format laptopa z pendrive Format laptopa z pendrive
    Sądzę, że to nie procesor, ponieważ temperatura jest w porządku.
    Gdy system wyłącza się kilka krotnie pojawił mi się blue-screen. Format laptopa z pendrive
  • Poziom 43  
    Między wyłączaniem a "sterownikami do dysku" (cokolwiek to znaczy) jest raczej wątpliwa korelacja.
    Sygnatura 0x50 sugeruje zacząć sprawdzanie od RAM-u, potem przejść do stanu HDD, a w międzyczasie sprawdzić, przy użyciu debugera lub innego "podglądacza BSOD-ów (konkrety są na forum), na jakie pliki wskazuje, w związku z błędem, system.
    Dopiero uzbrojenie się w tę wiedzę i wyniki testów pozwala zabrać się za jakieś sensowne "zgadywanie" na temat przyczyn problemu.
  • Poziom 14  
    Czy laptop posiada dwie kości pamięci RAM czy tylko jedną?
  • Poziom 13  
    Posiada jedną pamięć RAM-2GB
  • Poziom 14  
    Jeśli masz możliwość spróbuj wsadzić inną kość RAM i sprawdzić czy nadal są problemy. Najlepiej taka pewną.
  • Poziom 13  
    Myślę że dopiero jutro mi się uda to sprawdzić, ponieważ przy sobie nie mam takich części.
  • Poziom 13  
    Dzieje się to samo po włożeniu dwóch kości po 512.
  • Poziom 14  
    A z pojedynczą próbowałeś ?