Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia Z1 - Pęknięty digitizer

19 Maj 2015 08:52 1155 7
  • Poziom 12  
    Witam, w mojej Xperii Z1 c6903 pękł panel dotykowy, wyświetlacz jest sprawny.

Widzę, że na allegro idzie zamówić sam digitizer, ale nie wiem czy samodzielna wymiana w domu jest możliwa. Boję się, że zostanie klej na wyświetlaczu i będzie nadawał się tylko do kosza.

Czy da radę wymienić sam digitizer w warunkach domowych? Byłby to mój "pierwszy raz", jakieś rady?
  • Admin grupy GSM
    Jedną rozsądną radą jest kupienie fullsetu. W domowych warunkach rozdzielenie tego jest praktycznie nie możliwe.
  • Poziom 15  
    Sam nie wymieniaj, musisz mieć sprzęt profesjonalny do tego. Na 99proc jak będziesz chciał rozdzielić pourywasz taśmy albo pęknie ci lcd.

Najlepiej zamów full set, a jeszcze lepiej z demontażu z częściami (tylko wyjęta płyta główna)
  • Poziom 30  
    Moja rada to kupić cały wyświetlacz z digitalizerem.
    Zabawy w wymiany digitalizerów w xperiach nie mają zbyt dużych efektów.
    Tym bardziej że na alledrogo zazwyczaj sprzedają podróbki.
    Jeżeli masz trochę wiedzy i narzędzia cały LCD wymienisz sam a jak wyżej poszukaj coś najlepiej z demontażu bo nowy tani nie będzie.
  • Poziom 12  
    Okej, rozumiem, zakupię fullset.

A tak z ciekawości, dlaczego w Xperiach gdy ekran pęknie choć minimalnie to cały dotyk nie działa, a np. w Samsungu mam rozbity cały panel przedni i dotyk nadal działa?

Domyślam się, że to z powodu różnych konstrukcji?
  • Poziom 30  
    To kwestia farta. Miałem dwie xperie z pękniętym digitalizerem i działały bez zarzutu aż wreszcie upadły po raz kolejny i kolejny i wtedy odmówiły posłuszeństwa.
  • Poziom 30  
    W moim przypadku raczej farta. Dwie xperie arc z konkretnymi pajęczynami. Jedna działa do dziś a druga po kolejnym upadku zaczęła szaleć. Telefony do pracy więc działały bo działały. Przeszedłem teraz na coś innego.