Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup samochodu dostawczego około 20 000zł

anet870 19 Maj 2015 08:58 651 4
  • #1 19 Maj 2015 08:58
    anet870
    Poziom 25  

Witam.Zastanawiam się nad zakupem samochodu dostawczego wyposażonego w zabudowę holenderską,taka brygadówka tylko zamknięta blachą.Obecnie jeżdżę vw caddy wyposażonym w instalację gazową.Stawiam na renault trafic z silnikiem 2.0 benzyna po czym zainstaluję gaz lub t5 z silnikiem 1.9 tdi. Mógł by mi ktoś bliżej określić ,który z samochodów będzie lepszy?Zastosowanie do pracy w charakterze instalatora.Rocznie robię około 40 tys km. Zdarza się wyjeżdżać poza granice państwa.Jedno co mi nie pasuje to klapa otwierana do góry w t5. Również opinii na temat silników jest dużo więc jak to jest?

0 4
  • #2 19 Maj 2015 09:14
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Trafic ( vivaro/primastar) z silnikiem benzynowym to dobry wybór, tylko cięzko jest trafić na ten silnik. W trasie pali 1 litr benzyny wiecej niz diesel. W dieslu wiekszy zasięg, ale przy LPG tez mozna zamontować duzy zbiornik i problem znika.
    Oczywiście ma nizszy moment obrotowy, wiec technika jazdy jest inna, ale jak nie wozisz ciężarów... Mam boxera z LPG i jestem bardzo zadowolony, szczególnie, jak słyszę u innych kolegów o ciagłych problemach w wyeksploatowanych dieslach. No i koszt paliwa na LPG porównywalny z golfem TDI :D

0
  • #3 19 Maj 2015 09:30
    anet870
    Poziom 25  

Wszystkie samochody posiadałem i posiadam z lpg więc jestem przychylny tej decyzji. A jak ma się sprawa z resztą podzespołów,wszyscy mówią że renówka się sypie...?

0
  • #4 01 Sie 2015 21:56
    anet870
    Poziom 25  

Niestety ciężko w tej kwocie znaleźć coś godnego uwagi z silnikiem benzynowym niestety.

0
  • #5 01 Sie 2015 22:00
    T5
    Admin grupy Samochody

anet870 napisał:
    Jedno co mi nie pasuje to klapa otwierana do góry w t5.
    Poszukaj wersji z drzwiami otwieranymi na boki.

-1