Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluray a HDMI MHL - Bluray do HDMI MHL - słaby obraz

kaceli 19 Maj 2015 12:37 957 10
  • #1 19 Maj 2015 12:37
    kaceli
    Poziom 8  

Wykryłem dziwną i niezrozumiałą dla mnie zależność: bluray (Samsung BD-F5100) podłączony do TV przez gniazda 1HDMI(ARC) i 2HDMI daje świetny obraz, a podłączony (tym samym kablem) do gniazda 3HDMI(MHL) słaby obraz o niskiej rozdzielczości i ostrości. Dlaczego tak się dzieje?
    PS. Przejrzałem zarówno menu TV jak i Bluraya ale nie znalazłem żadnych opcji ustawień, które uzależniałyby jakość obrazu z Bluraya od rodzaju gniazda HDMI, do którego jest przyłączony.

0 10
  • Pomocny post
    #2 24 Maj 2015 23:06
    johny.wsh
    Poziom 15  

Jaki model TV i jaki obraz wysyłasz z bluraya do TV (jaki standard, kodowanie, rozdzielczość) ?

1
  • #3 25 Maj 2015 08:36
    kaceli
    Poziom 8  

johny.wsh napisał:
    Jaki model TV i jaki obraz wysyłasz z bluraya do TV (jaki standard, kodowanie, rozdzielczość) ?

Do wszystkich gniazd wysyłam ten sam sygnał, nie wiem zatem czy ma jakieś znaczenie np. kodowanie? Ale dzięki za odpowiedź, opanowałem już problem :)

0
  • Pomocny post
    #4 25 Maj 2015 21:12
    intenso
    Poziom 38  

Napisz w czym on tkwił.

1
  • #5 25 Maj 2015 21:18
    johny.wsh
    Poziom 15  

Nie trudno domyślić się, że chodzi o ten sam sygnał ale miałem na myśli, że złącze nr.3 może nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności, które posiadają złącza nr.1 oraz nr.2.
    Dla przykładu gniazdo nr.2 nie obsługuje funkcji ARC ale gniazdo nr.1 takowa opcję wspiera.

Skoro problem rozwiązany należałoby zamknąć temat.

0
  • #6 25 Maj 2015 21:36
    intenso
    Poziom 38  

Zaraz zaraz, Każde wejście obługuje taką samą rozdzielczość, Hdmi Arc w tv wystarczy jedno bo nikt nie podłącza to tv dwóch czy trzech amplitunerow.
    Tłumaczenie że od. Tak nie obsługuje nie jest tłumaczeniem.

0
  • #7 25 Maj 2015 21:47
    johny.wsh
    Poziom 15  

A co miałem sobie pomyśleć? Zero dodatkowych informacji więc to była jedyna myśl.
    Po nitce do kłębka, dlatego zapytałem o dodatkowe dane i funkcja ARC była podana tylko dla przykładu by zobrazować jedno z możliwych rozwiązań. Wcale nie twierdziłem, ze każde takową funkcję musi posiadać.
    Znajomy ma TV 4k i tylko jedno złącze z czterech obsługuje 4k więc wybacz ale nie jest to twierdzenie, jak mówisz "od tak" ale podparte doświadczeniem i jak najbardziej w tym wypadku może zostać użyte jako wytłumaczenie.

0
  • #8 25 Maj 2015 22:00
    intenso
    Poziom 38  

Kiepski tv ma kolega ;-)
    Mimo wszystko i tak jestem ciekaw co tam się gryzło.

0
  • #9 26 Maj 2015 10:26
    kaceli
    Poziom 8  

intenso napisał:
    Napisz w czym on tkwił.

Wstyd się przyznać i nie wiem czy szczerość się opłaci (na ogół się nie opłaca, bo mądrale zaczynają zaraz szydzić:( ), ale zaryzykuję. Nie przyszło mi do głowy że telewizor (wcale nie taki kiepski, jak opisze jeden z odpowiadających, bo dość wysoki model) ma dla każdego wejścia odrębnie ustawiane parametry obrazu i zapisuje je sobie. Poustawiałem więc w przyłączanych urządzeniach takie same (mniej więcej) parametry obrazu, a w telewizorze "standardowy" i sprawdzałem jak zachowuje się TV na poszczególnych wejściach. Nie przewidziałem, że na wejściu HDMI3 (które dotąd nie było używane) są poustawiane i zapisane jakieś "dzikie" parametry użytkownika (kontrast, ostrość, jasność, nasycenie, balans bieli, balans kolorów). Po godzinie analizowania każdej, nawet nieistotnej, pozycji menu TV ZNALAZŁEM przyczynę! Upsss i obciach, ale cóż poradzę?
    Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w udzielenie pomocy, przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam.
    KC

0
  • #10 26 Maj 2015 20:59
    intenso
    Poziom 38  

Żadne zamieszanie kto to mógł wiedzieć
    Gorszy obciach to jest zakup kabla optycznego, nie zdjęcie silikonowych końcówek z jego wtyczek i pisanie tu na forum że brak dźwięku.:-D

0
  • #11 27 Maj 2015 08:48
    kaceli
    Poziom 8  

Dzięki za pocieszenie. :) Zamykam temat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo