Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa selektora kanałów do istniejącego wzmacniacza gitarowego

19 Maj 2015 15:23 1101 2
  • Poziom 43  
    Witam - zastanawiam się może ktoś już drążył coś takiego. Jako, ze pracuje w elektronice przekaźnikowej, mam troszkę przekaźników. Temat z pograniczna automatyki w układach lampowych dla szarpidrutów.

Chodziło by mi o podpięcie 4 zestawów potencjometrów barwy + gainu + 2 przekaźniki załączające boost i do tego różne Volume. Przekaźnikami przełączalibyśmy się między samymi potencjometrami. Swobodnie analizując potrzebował bym stosu kabli i przekaźników.

Czy ktoś coś takiego już robił - czy nie będzie to taka liczba przewodów że będzie buczało, sprzęgało i strzelało przy przełączaniu? Część rzeczy można skonsolidować i uprościć na przykład pasywny regulator barwy.

To by było coś na zasadzie matrycy - jeden przewód wspólny dla potencjometru dwa lub jeden pozostałe przełączane z footswitcha przez drabinkę przekaźników.

Przód wzmacniacza by wyglądał tak:

I [Gain, Bass, Middle, High, Presence, Volume]
    II [Gain, Bass, Middle, High, Presence, Volume]
    III [Gain, Bass, Middle, High, Presence, Volume]
    IV [Gain, Bass, Middle, High, Presence, Volume]

Czy łatwiej będzie po prostu 4 preampy wrzucić? A przekaźniki włożyć przed preamp i za preamp?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Wszystko się da zrobić, niepokoi mnie że nie pokazujesz schematu - to zapewne oznacza że tak naprawdę nie wiesz co siedzi w twoim "piecu", bez tego poprawne wykonanie takiej przeróbki będzie trudne.
  • Poziom 43  
    Pełnego schematu nie mam tylko taki użytkowy.

http://www.tremolo.pl/schematy/Firmowe/IBANEZ..._Valbee_VBS_Mixed_sides.jpg.html#.VVwld6k2vT8

Wzmacniacz to IBANEZ VALBEE - w sumie w 60% jest na OP'ampach. Reszta to koniec mocy lampowy i pół lampki dodatkowo z preampu. Ze względu na małą wielkosć i dość znośne brzmienie chciałem go trochę zmodernizować i dodatkowo zrobić footswitch i wrzucić to do większej obudowy lub nawet HEAD'a.

Schemat blokowy:

Budowa selektora kanałów do istniejącego wzmacniacza gitarowego

I już trochę mi pomogłeś. Bo widzę, ze cały wzmacniacz ma preamp w zasadzie na scalakach cała reszta jest tylko końcówką lampową dodatkowo dopalaną wolną połówką triody. Budowa selektora kanałów do istniejącego wzmacniacza gitarowego

U góry są wyjscia na lampę preampu, na końcówkę mocy i pętle SEND/RETURN.

Czy nie łatwiej będzie po prostu skopiować taka płytkę?