Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy silnik do odkurzacza z Tesco po włączeniu natychmiast wywala korki i gaśnie

19 Maj 2015 16:56 2274 16
  • Poziom 5  
    Jak w temacie. Dokupiłam nowy silnik do odkurzacza (ponieważ poprzedni zatarł się przed przypadkowe odkurzanie bez filtra). Silnik miał tyle samo cm wzdłuż i wszerz. Na aukcji sprzedawca pisał, że jeśli wymiary będą pasować to zadziała. Także miał tyle samo wat - 1400. Przed chwilą mój chłopak zamienił te silniczki i coś jest nie tak. Jak tylko naciska się przycisk włączania, odkurzacz zaczyna się włączać, wywala korki w całym mieszkaniu i natychmiast gaśnie. I tak za każdym razem.

Co może być nie tak?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Jakie bezpieczniki wyrzuca odkurzacz? Jaka wartość/typ?
  • Poziom 25  
    Jedna z trzech przyczyn: błędne podłączenie lub uszkodzenie silnika albo układu płynnej regulacji. Jeśli układ regulacji jest w tym modelu (tak sądzę), należy włączać odkurzacz na minimum nastawy mocy. Układ mógł się uszkodzić na skutek awarii poprzedniego silnika.
  • Poziom 5  
    W tym odkurzaczu nie ma pokrętła regulacji natężenia mocy. Jest w nim tylko kondensator.

Odkurzacz wywala bezpieczniki w mieszkaniu.

Sprawdziliśmy wszystkie gniazdka i okazuje się, że odkurzacz wywala korki chyba tylko gdy jest podłączony do jednego gniazdka. To dziwne, bo na początku było różnie, ale teraz już tylko problem jest z tym jednym gniazdem. Dodam jeszcze, że w tym mieszkaniu wywala korki jak tylko w kuchni włączymy jednocześnie stojące obok siebie - piekarnik i zmywarkę. Nie wiem czemu i czy to ma jakiś związek. Przy sprawdzaniu odkurzacza oba urządzenia były wyłączone.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Wezwij Elektryka w celu przejrzenia całej instalacji, ponieważ ewidentnie coś z nią jest nie w porządku.
  • Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Wezwij Elektryka w celu przejrzenia całej instalacji, ponieważ ewidentnie coś z nią jest nie w porządku.
    Co jest nie w porządku z instalacją ??
    Wystarczy policzyć, piekarnik co najmniej 2000W, grzałka zmywarki tyle samo, co daje prądy około 17A, a bezpieczniki pewnie 10A.

• Poziom 43  
    @Freddy Czytaj uważnie co pisze Autorka to się dowiesz dlaczego zaleciłem wizytę elektryka który dokona niezbędnych pomiarów i wymiany elementów instalacji.
  • Poziom 43  
    sosarek napisał:
    @Freddy Czytaj uważnie co pisze Autorka

aquashe napisał:
    Dodam jeszcze, że w tym mieszkaniu wywala korki jak tylko w kuchni włączymy jednocześnie stojące obok siebie - piekarnik i zmywarkę.
    Ja czytam, a Ty chyba nie ?

• Poziom 43  
    aquashe napisał:
    problem jest z tym jednym gniazdem. Dodam jeszcze, że w tym mieszkaniu wywala korki jak tylko w kuchni włączymy jednocześnie stojące obok siebie - piekarnik i zmywarkę.

Chociażby dlatego - ciężko to zrozumieć?
  • Poziom 5  
    A więc doszliśmy do wniosku, że gniazdko w przedpokoju jest wadliwe. Nigdzie indziej nie wywala korków przy włączaniu odkurzacza i odkurzyłam już raz bez problemów całe mieszkanie (wtyczka była podłączona do innych gniazdek).

Dodam jeszcze, że coś jest także nie w porządku z gniazdkiem obok lustra w łazience. Nad lustrem jest lampka. Gdy ją włączę i włożę wtyczkę np. od suszarki do gniazdka obok lustra lampka gaśnie. Gdy potem wyłączam suszarkę z gniazdka lampka sama się zapala. Dziwne to wszystko.

Może to będzie głupie pytanie, ale czy istnieje ryzyko jakiegoś pożaru od tej instalacji?

• Poziom 43  
    Wszystko jest mozliwe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    @aquashe, a jak żyliście w tym mieszkaniu do czasu wymiany silnika w odkurzaczu?

Bo jak się czyta Twoje wpisy, to wszystkie problemy z instalacją się rozpoczęły po wymianie silnika w odkurzaczu.
    Ta lampa w łazience sprzężona z gniazdkiem to też od wymiany silnika, czy już wcześniej była?

Kto i kiedy robił Wam tę instalację? Może warto udać się do niego z reklamacją? Chyba, że to Twój chłopak zajął się instalacją, tak jak wymianą silnika, to niedaleko masz z tą reklamacją.

Ciekaw jestem, co jeszcze za niespodzianki zgotuje Wam instalacja albo odkurzacz?
  • Poziom 5  
    Z gniazdkiem przy lustrze w łazience problem jest od początku jak się wprowadziliśmy (w październiku 2014). Natomiast przed wymianą silnika, kiedy odkurzacz był od nowości to działał podłączony do tego gniazdka w przedpokoju bez zarzutu. Wywalanie korków od piekarnika i zmywarki też było od początku.

Czyli muszę o tym wszystkim przekazać właścicielowi mieszkania? Bo może być gorzej? Ile taka naprawa instalacji może kosztować pieniędzy i czasu?
  • Poziom 19  
    Oczywiście, że musisz powiadomić właściciela, niech naprawi instalację, jak chce wynajmować mieszkanie.

Na ostatnie pytanie, bez obejrzenia instalacji nie można wiarygodnie odpowiedzieć.
  • Admin Elektroenergetyka
    Do tej pory nie wiemy jaki nominał bezpiecznika / wyłącznika zabezpieczającego "feralne" gniazda.
    Niech autor wezwie elektryka, który na miejscu oceni, co jest przyczyną, a co skutkiem.
  • Poziom 5  
    Przy standardowej kontroli instalacji elektrycznej w całym bloku, elektryk powiedział nam, że wystarczy zmienić bezpiecznik z B10 na B16 i to rozwiązało problem.

Dziękuję wszystkim za odzew!