Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 1.7 TD Isuzu - Silnik hałasuje po rozgrzaniu

kokosek1986 19 May 2015 18:34 984 5
 • #1
  kokosek1986
  Level 7  
  Witam,
  Mam problem z VB 1.7 TD 96 r., 322 tys.km, od pewnego czasu silnik wydaje z siebie dziwny hałas, po rozgrzaniu go do temperatury około 85 stopni z prawej strony silnika dobiega warkot i delikatny stukot który staje się głośniejszy wraz ze wzrostem obrotów, odgłosy te pojawiają się od około 2 tys obrotów. Ponadto, objawy te występują tylko podczas jazdy, na postoju wszystko jest jak należy. W aucie wymienione: olej i filtr 2 tys. km temu, filtr paliwa około 800 km temu, poduszki (prawa, lewa oraz pod skrzynia biegów), rozrząd wymieniony około 15 tys. km temu, sprzęgło kompletne "Sachs" około 40 tys.km temu (2012 rok), wraz z rozrządem wymienione koło pasowe wału. Pompa wody wymieniona rok temu, nie ma żadnych luzów. Wykluczam zawieszenie, wymienione wszystkie elementy, nie jest to także tłumik, nigdzie nie stuka i nie wibruje, wymieniona w grudniu środkowa część oraz gumy mocujące. Jakieś pomysły?
 • #2
  żałosna udręka
  Level 33  
  Z prawej strony znaczy od rozrządu?
 • #3
  kokosek1986
  Level 7  
  Tak, od strony rozrządu.
 • #4
  żałosna udręka
  Level 33  
  A pompka w alternatorze?
 • #5
  kokosek1986
  Level 7  
  Alternator był regenerowany około 4 lata temu, dość spory czas temu więc możliwe że znów coś tam mogło paść. Największa trudność w zlokalizowaniu źródła tego hałasu jest taka że pojawia się on tylko w trakcie jazdy, na postoju nic się nie dzieje, nawet jeśli sinik jest nadal nagrzany. A co do tej pompy alternatora, na wężyku jest delikatny wyciek, trzeba to sprawdzić. Jak coś znajdę w tym kierunku to dam cynk.
 • #6
  kokosek1986
  Level 7  
  Wszelkie wężyki do pompki są drożne, nic się nie przytkało ani nie przedziurawiło, jedynie delikatnie się "pocą" podczas pracy alternatora, nic w nich nie wyje i nie stuka. Sam alternator też ładuje nie najgorzej (13,96 V). Podczas pracy silnika słychać szum którejś rolki (alternator, pompa wody lub wspomagania) ale to chyba w miarę normalne. W poszukiwaniu anomalii znalazłem spory luz na prawej półosi w płaszczyźnie poziomej (prawo-lewo). Nie wiadomo już gdzie wogóle szukać przyczyn. Co ciekawe, na miejscu pasażera w podłodze wyczuwane są wibracje, także tylko podczas jazdy.