Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite C50D-A-10U - Nie działa bateria

boollek 28 May 2015 10:36 6240 47
    boollek
    Level 11  
    krzychu1985^ wrote:
    Pewnie ten program zresetuje Twój kontroler. Tylko czy chcesz płacić za niego 1200$ ? Darmowych programów nie ma.

Jakbym chciał zapłacić to nie zadawałbym poprzedniego pytania...Prosze o pomoc w znalezieniu darmowego programu.

Wiesław Rzepka wrote:
    Kolega lupo już powiedział co należy zrobić - otwórz obudowę baterii i sprawdź, jaki jest kontroler na pcb. Potem zmierz napięcia nasekcjach -dokładnie.
    Sekcje pomierzyłem. W pierwszej ma 0,98V druga 3,10V a trzecia 2,6V, zaś kontroler to R2J24050. Co dalej wymiana ogniw tych co mają 0,98V ?
    Freddy
    Level 43  
    Do wymiany nadaja się ogniwa, które mają mniej niż 2.7V.
    Polecałbym jednak wymienić wszystkie na takie same, ten sam model/typ, taka jest zasada. Chyba, że uda Ci się kupić ten sam typ ogniwa.
    boollek
    Level 11  
    Znalazłem coś takiego u chińczyka Link w przeliczeniu na PLN wychodzi jakieś 11zŁ za 2 sztuki jak rozumiem musiałbym zamówić 6 i pytanie czy warto?
    Freddy
    Level 43  
    Wychodzi 5,50 za 1 sztukę, cena taka sama jak "rozbiórek z uszkodzonych pakietów" na Allegro.
    boollek
    Level 11  
    Freddy wrote:
    Wychodzi 5,50 za 1 sztukę, cena taka sama jak "rozbiórek z uszkodzonych pakietów" na Allegro.
    Ok cena ta sama więc wolałbym przez allegro, ale z tego co sprawdziłem to na allegro nie ma takich ogniw. Mówisz ogólnie czy konkretnie masz na myśli potrzebne mi ogniwa ?
    Freddy
    Level 43  
    Wpisz w Allegro 18650 (fi18, dł.65), bo taki jest symbol ogniwa - do wyboru do koloru :).
    boollek
    Level 11  
    Ok. Powiedzmy że zamówię te ogniwa i powymieniam, istnieje szansa że bateria już wtedy będzie działać jak należy ? Dodam że jak dotąd bateria została wykryta przez laptopa jednak wyświetlała się jako w pełni naładowana, po odłączeniu zasilania komputer się wyłączał, dioda się nie świeciła od baterii. Co zrobić poza wymianą ogniw żeby bateria działała jak należy i koszta regeneracji nie przerosły kupna zamienników ?
    Lupo - baterie

Level 24  
    Poczytaj najpierw jak resetuje się ten kontroler, bo reset będzie Ci potrzebny na pewno i wierz mi całość na pewno przerośnie cenę zamiennika. Albo tani zamiennik który wystarczy Ci na około 2 lata, albo droższa regeneracja, która to bateria może posłużyć Ci znacznie dłużej.
    boollek
    Level 11  
    Lupo - baterie wrote:
    Poczytaj najpierw jak resetuje się ten kontroler, bo reset będzie Ci potrzebny na pewno i wierz mi całość na pewno przerośnie cenę zamiennika. Albo tani zamiennik który wystarczy Ci na około 2 lata, albo droższa regeneracja, która to bateria może posłużyć Ci znacznie dłużej.
    Z tego co czytałem właśnie zresetować go można jedynie specjalnymi programami, znalazłem już nawet jeden takim o czym wcześniej napisałem. Koszt jego wynosi jakieś 1200$ więc odpada zdecydowanie za drogo. Szukałem sporo i tylko jego znalazłem więc prosiłbym o pomoc w szukaniu programu darmowego. Zastanawia mnie też fakt czy po wymianie ogniw bateria zacznie działać jak należy ? Jeśli nie to nieopłaca mi się nawet w ogniwa inwestować gdyż chciałbym ze względu na dochody naprawić baterie najtańszym kosztem.
    krzychu1985^

Level 28  
    Nie ma darmowego programu.
    Lupo - baterie

Level 24  
    boollek wrote:
    Jeśli nie to nieopłaca mi się nawet w ogniwa inwestować gdyż chciałbym ze względu na dochody naprawić baterie najtańszym kosztem.

Potrzebujesz ogniwa, zgrzewarki, lutownicy, oprogramowania, wiedzy i chcesz zeby to wszystko kosztowało mniej niż nowy zamiennik? Albo daj komuś do zregenerowania tą baterie albo daj sobie z tym spokój, bo samemu regenerując baterie tanio na pewno nie będzie.
    boollek
    Level 11  
    Lupo - baterie wrote:
    boollek wrote:
    Jeśli nie to nieopłaca mi się nawet w ogniwa inwestować gdyż chciałbym ze względu na dochody naprawić baterie najtańszym kosztem.

Potrzebujesz ogniwa, zgrzewarki, lutownicy, oprogramowania, wiedzy i chcesz zeby to wszystko kosztowało mniej niż nowy zamiennik? Albo daj komuś do zregenerowania tą baterie albo daj sobie z tym spokój, bo samemu regenerując baterie tanio na pewno nie będzie.
    Mam wszystko z wyjątkiem oprogramowania i wiedzy. Liczę w tym zakresie na waszą pomoc.
    Wiesław Rzepka

Level 32  
    Na pomoc możesz liczyć, bo po to jest to forum. Natomiast oprogramowania nikt tobie nie da ani nie pożyczy, bo jest instalowane na PC przez sprzedawcę i przez niego aktywowane via internet. Również aby cokolwiek zrobić trzeba łączyć się z serwerem sprzedawcy.
    boollek
    Level 11  
    Wiesław Rzepka wrote:
    Na pomoc możesz liczyć, bo po to jest to forum. Natomiast oprogramowania nikt tobie nie da ani nie pożyczy, bo jest instalowane na PC przez sprzedawcę i przez niego aktywowane via internet. Również aby cokolwiek zrobić trzeba łączyć się z serwerem sprzedawcy.
    Nie wymagam tu od nikogo piractwa itp. Prosze jedynie o pomoc w poszukiwaniu oprogramowania. Nie znam się nawet na nazwach programów, nie mówiąc już o ich działaniu itd. Prosiłbym na początek o nazwy darmowych programów z tej kategorii, niekoniecznie takich co do mojej baterii się nadają, chciałbym poprostu wiedzieć na ich przykładzie z czym będe mieć do czynienia.
    krzychu1985^

Level 28  
    Pisałem wcześniej - nie ma darmowych programów. Są za to wersje demo, możesz ściągnąć np. be2works albo sbworkshop. Wersja demo jak sama nazwa mówi ma ograniczone możliwości, możesz nimi odczytać dane baterii, dowiedzieć się np. ile cykli ma bateria, albo jaką ma pojemność i wiele innych rzeczy. Natomiast nie dostaniesz się wersjami demo do flasha kontrolera - a w nim właśnie dokonuje się zmian takie jak np. cykle ładowań czy też pojemność pełnego naładowania.
    boollek
    Level 11  
    krzychu1985^ wrote:
    Pisałem wcześniej - nie ma darmowych programów. Są za to wersje demo, możesz ściągnąć np. be2works albo sbworkshop. Wersja demo jak sama nazwa mówi ma ograniczone możliwości, możesz nimi odczytać dane baterii, dowiedzieć się np. ile cykli ma bateria, albo jaką ma pojemność i wiele innych rzeczy. Natomiast nie dostaniesz się wersjami demo do flasha kontrolera - a w nim właśnie dokonuje się zmian takie jak np. cykle ładowań czy też pojemność pełnego naładowania.
    Pozostaję zatem odpuścić sprawę mi z naprawą ? Co jeszcze mogę zrobić ? A w wersji trial nie ma takich programów ?
    Wiesław Rzepka

Level 32  
    Nie ma. Resztę wyjaśnił tobie Krzysiek.
    boollek
    Level 11  
    Temat wyjaśniony więc zamykam.