Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie projektora kablem - -euro-vga nie działa

oloaga 19 Maj 2015 23:56 1434 7
  • #1 19 Maj 2015 23:56
    oloaga
    Poziom 9  

Witam kolegów mam teraz już duży problem a mianowicie umyśliłem sobie ja że podłącze dekoder nc+ do projektora za pomocą kabla euro -vga wkułem sobie kable w ścianę wszystko ładnie pięknie tylko zabrakło czasu na sprawdzenie czy będzie działać i co lipa! Nie działa kable zatynkowane ściany umalowane. Moje pytanie jak z tego teraz wybrnąć bez kucia ścian ☺,przy dekoderze mam kebel euro przy projektorze vga takie kable zainstalowałem czy istnieje jakiś konwerter który sobie z tym poradzi?

0 7
  • #2 20 Maj 2015 00:34
    Kaczor_84
    Poziom 31  

Jaki projektor i jaki dekoder nc+?
    Podaj dokładne modele urządzeń oraz zamieść panele złącz.

0
  • #3 20 Maj 2015 06:40
    romeok01
    Poziom 35  

Jeżeli projektor posiada wejście VGA (D-SUB) obsługujące sygnał Component Video (YUV, YPbPr), to ratuje Cię jeszcze przejściówka scart (euro) - component.

Można ją wykonać samemu wg, schematu jak niżej.
    Podłączenie projektora kablem - -euro-vga nie działa

Potrzebne będzie gniazdo scart, 3 chinche i kawałki przewodów.

Warunkiem jest posiadanie przez dekoder wyjścia component.

0
  • #4 20 Maj 2015 07:26
    oloaga
    Poziom 9  

Dekoder to mediaBox + a projektor nec wejścia na zdjęciu Podłączenie projektora kablem - -euro-vga nie działa

Dodano po 3 [minuty]:

A może jakaś przejsciowka z hdmi do euro ale to droga bardzo impreza. Dodam że przy włączaniu dekodera przez chwilę pokazuje sie obraz na projektorze ale później zmienia się rozdzielczość i się rozłacza

0
  • #5 20 Maj 2015 13:23
    romeok01
    Poziom 35  

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość w dekoderze na najmniejszą jaką się da, jak nie będzie obrazu, to wtedy pozostaje zakup konwertera HDMI- SCART i wydatek ponad 200 zł.

Ewentualnie można pociągnąć jeszcze 2-żyłowy kabel i połączenie scart - composite (żółty chinch w projektorze), ale obraz nie będzie najlepszej jakości.

0
  • #6 20 Maj 2015 14:11
    oloaga
    Poziom 9  

a pytanko czy konwektor HDMI-SCART pomoże napewno?

0
  • #7 20 Maj 2015 16:26
    romeok01
    Poziom 35  

Nie wiadomo do końca czy to się sprawdzi i będzie działać.

Lepszym rozwiązaniem byłoby jakbyś założył końcówkę VGA zamiast scart i wtedy podłączył konwenter HDMI - VGA. Koszt takie konwentera na Allegro, to około 21 zł.

Schemat scart VGA znajdziesz w internecie, wtedy wiedziałbyś jak podłączyć przewody w wtyczce VGA.

Taki wtyk, to koszt około 1,40 zł, byłoby trochę roboty z lutowaniem, ale byłaby lepsza jakość obrazu -> Link

0
  • #8 20 Maj 2015 16:51
    oloaga
    Poziom 9  

Oj ze mnie to taki lutownik ze hoho. Dziś rozmawiałem z jednym elektronikiem i mi wmawial ze tak sie nie da zrobić z kabla euro na vga bo właśnie też tak chciałem polutować a jednak można to będę musiał kogoś poprosić o pomoc

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo