Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 C5 1.9 TDI AG4 01n - Czujnik obrotów silnika dla sterownika skrzyni.

20 May 2015 09:19 3474 10
 • Level 9  
  Witajcie , mam problem z czujnikiem prędkości obrotowej silnika , pokazuje złe wskazania w blokach pomiarowych skrzyni biegów ( blok 003) a w bloku pomiarowym silnika prawidłowo , dodatkowo przy wyłączonym silniku w bloku skrzyni widnieje 90/obr a silnik nie pracuje i przekłamuje. chodzi o pozycje RPM ( włączony zapłon , silnik wyłączony ) a pokazuje 90/min !?
  Audi A6 C5 1.9 TDI AG4 01n - Czujnik obrotów silnika dla sterownika skrzyni.

  Odpinałem czujniki :
  - G38
  - G68
  (zamieniałem je miejscami)
  - czujnik halla

  przy każdorazowym odpięciu przekręcam zapłon i w pozycje RPM magiczne 90/min , przy pracy silnika przekłamuje +/- o to 90 a w vagu od silnika wskazania prawidłowe... jak to możliwe??!!
 • Level 9  
  EDC mówiąc co mialeś na myśli? odłączałem tą okrągłą kostkę gdzie idzie do taśm w skrzyni i dalej widnieje magiczne 90/min. też jeszcze raz odłączyłem kostki od pompy wtryskowej silnika , wtrysków i czujnika hala... skąd bierze te dane??
 • Level 13  
  Multi czy Tiptronic?
 • A/T specialist
  daszczykk wrote:
  Multi czy Tiptronic?


  Ponek17 napisał AG4 01N.

  Do Ponek17.
  Okrągłej wtyczki nie odpinaj, jest to zasilanie elektrozaworów na płycie zaworowej. Czytniki obrotów wejściowych i wyjściowych mają połączenie w tylnej części skrzyni umocowane na podstawie blaszanej, kolor gniazd brązowy i czarny. Co się dzieje ze skrzynią biegów że "czepiasz" się tych obrotów we wskazaniach VAGa.
 • Level 13  
  ahh stary TDI na pompie nie przyuważyłem przepraszam :)
 • Level 9  
  drży przy 70 km/h lekko dodam gazu i redukuje i jest ok , ale akurat jest ten moment 50-70km /h tak jak by czytał inne obroty i faktycznie w sterowniku od silnika inne / a w sterowniku skrzyni inne... poduszki wymienione , olej w skrzyni wraz z filtrem też , adaptacje pedału gazu tez robiłem , też się zastanawiam dlaczego pokazuje vag wciśnięcie gazu tylko 96 % a to jest max , może ten potencjometr gazu oszukuje?

  przy dynamicznej jezdzie wszystko elegancko.

  do romuald-f .

  skoro te dwa czujniki po bokach z prawej i lewej strony skrzyni u góry to czytniki prędkości to odłączenie nic nie daje nadal magiczne 90/min w sterowniku , zamiana też nic nie daje .
 • Helpful post
  A/T specialist
  Masz już uszkodzony lock-up w sprzęgle hydrokinetycznym. Sprzęgło do regeneracji (wymiany).
  Ps. zapewne przebieg autka to powyżej 200000 km.
 • Level 9  
  a da się wyciągnąć to sprzęgło bez rozbierania na części pierwsze skrzyni?? mam na myśli zasadę jak normalne sprzęgło gdzie trzyma się na kole zamachowym i docisku... to pewnie siedzi na wałku ?? czy trzeba wyciągać zębatki , tarczki ze skrzyni itd.? czy może na początek wymienić ten elektrozawór lockup i jak go najlepiej sprawdzić ?? ktoś wogole posiada opis bloków i serwisowych pomiarów do ag4 01n ?? bo znalazłem na rosyjskim forum ale doczytać się .... graniczy z cudem.

  przebieg juz 300 tyś pykło..;D
 • A/T specialist
  Sprzęgło hydrokinetyczne mieści się pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem. Nie trzeba rozbierać skrzynki na czynniki pierwsze, wystarczy wymontować skrzynię biegów z pojazdu (wraz ze sprzęgłem), wysunąć sprzęgło ze skrzynki, opróżnić z oleju (w miarę możliwości) i wysłać do zakładu zajmującego się regeneracją sprzęgieł hydrokinetycznych (ceny od 600 zł do 700 zł).
 • Level 9  
  zauważyłem że po przywróceniu ustawień fabrycznych w blokach skrzyni przez jakieś 10 km jest ok , po odłączeniu aku to samo 10 km jak skrzynia nie do poznania, a potem znowu problem wraca, jeśli byłby padnięty konwerter przy wymianie oleju powinny być opiłki w oleju?? może wymienić zawór lockup?? czy sterownik ten pod wykładziną pasażera , ponieważ swojego czasu tam pływało wszystko bo odprowadzenie klimy było zatkane... ale rozbierając ten sterownik raczej wątpie aby tam woda się dostała... sporo uszczelek... cały czas zastanawia mnie ta wartość 90/min.

  kolejna sprawa to...:

  orginalne wskazania z rosyjskiego forum do ag4 01n
  Code: text
  Log in, to see the code  a u mnie wychodzi na to że powinno być :
  W 3M
  Code: text
  Log in, to see the code


  a jest : 0000 00

  W 3H

  Code: text
  Log in, to see the code


  a jest : 0000 00