Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka drukarka do zaproszeń, 300g/m2

20 May 2015 12:23 3054 2
 • Level 10  
  Zajmuje się niewielką produkcją zaproszeń. Do tej pory używałem HP Color LaserJet 2605dn jednak potrzebuję rozbudowy o coś lepszego. Gruby karton zawija, trzeba go podawać ręcznie po 1 kartce, co chwile rozjeżdża kolory, przypala papier, itp, itd, ogólnie mam jej już dość. Szukałem podobnych tematów w Google na hasło "drukarka do zaproszeń" jednak zdecydowana większość jest sprzed dobrych kilku lat. Nakład nie jakiś masowy, w gorących okresach do 1 tyś. wydruków miesięcznie. Nie potrzebuję też jakiegoś gigantycznego stojącego ksera ze wszystkim, sprzęt może pozostać w formie "biurkowej" drukarki (o ile to możliwe). Nie znam się też na najnowszych technologiach druku, czy zostać przy laserze? może jednak atrament? drukarka żelowa? Co byłoby najlepszym wyborem?

  Wymagania co do drukarki, jakie znam:
  - druk w kolorze
  - gramatura do 300g/m² (najczęściej używamy 220g/m²)
  - zdaży się papier fakturowany lub czerpany
  - podajnik dla grubszych kartonów (żeby sam wciągał a nie wciskać każdą kartkę ręcznie)
  - prosty przebieg (żeby nie zwijała ani nie zostawały ślady rolek)
  - cena do 4 tyś zł (nie mam za bardzo pojęcia czy to dużo czy nie na takie wymagania)

  Z tego co na własną rękę zdążyłem się zorientować, to wybór Oki C711 będzie dobry. Potwierdzi ktoś? Posłuży inną cenną radą?
 • Photocopiers specialist
  Ja swego czasu do takiej pracowni wstawiłem Ricoh SPC430DN. Do dziś pracuje i klient jest z tego zadowolony . Maszyna daje sobie radę z papierami nawet 400g. Sprawdzone praktycznie. Pobiera papier gruby z podajnika ręcznego gdzie można położyć kilkadziesiąt kartek. Maszyny te dostępne sa jako nowe koszt ok. 3000,- netto. Można też się pokusić o model starszy używany SPC420 - praktycznie o tych samych parametrach ale znacznie taniej.
 • Level 10  
  Ostatecznie wyszło na to, że większość urządzeń w klasie ~3-4 tyś. zł poradzi sobie z tymi wytycznymi.