Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUZUKI SX4 1.6 4x4 - Nie załącza napędu tył

20 Maj 2015 13:51 4098 6
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam problem z SUZUKI SX4 1.6 4x4.
    Auto nie załącza tylnego napędu w trybie AUTO jak i w trybie LOCK.
    Był problem z przewodem ABS ale został on wymieniony i ABS działa tylko nie załącza się tył przy uślizgu na przedniej osi.
    W czym może być problem?
  • Poziom 1  
    Witam,
    Czy problem został rozwiązany?
    Mam identyczną sytuację z SX4 4x4 1.6 z 2007r.
    Nie załącz napędów w obu trybach. Dodatkowo zapalają się (razem) obie lampki sygnalizacyjne od AUTO i LOCK.
    Może ktoś posiada schemat elektryczny do tego napędu.

Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 11  
    Witam! Mam Suzuki Sx4 1,9 4x4 i dokładnie taki sam problem. Czy ktoś już poradził sobie z tylnym napędem? Może jakiś schemat ktoś ma?
  • Poziom 11  
    Witam ponownie! Właśnie jestem po naprawie tej usterki. Zrobiłem to osobiście, gdyż mam złe wspomnienia z napraw w różnych serwisach. Otóż trzeba zaopatrzyć się w lutownicę, cynę i kalafonię, koszulki termokurczliwe, kawałki przewodów linka 0,5-1 mm2 oraz taśmę izolacyjną. Operację najlepiej wykonać w jakimś kanale albo użyć najazdu. I do dzieła. Najpierw namierzamy wtyczkę od sprzęgła wiskotycznego i sprawdzamy czy przewody są całe i następnie sprawdzamy przewody gniazda. U mnie niestety po obu stronach były urwane. Teraz musimy wszystko polutować i zabezpieczyć. Można oryginalne złącze usunąć i użyć np. szybkozłączek wago do linek. Wreszcie można się cieszyć napędem tylnym;)
  • Poziom 11  
    W moim było wszystko ok z kablami. Według komputera jest problem ze sterownikiem napędu. Na chwilę obecną nie ruszam tego bo nie mam kiedy.
  • Poziom 10  
    @ptrq92

uporałeś się ze sterownikiem napędu? jeśli tak to prośba o szczegóły co to było i ile kosztowała i na czym polegała naprawa. ja u siebie znalazłem przepalony 15sto watowy bezpiecznik "światła 4WD" (może ktoś wie co to za światło?).

@wszyscy
    głupie pytanie ale z opisu z instrukcji (fiat sedici) nie jestem w stanie wydedukować jak powinny zachowywać się kontrolki napędu AUTO i LOCK. Szczególnie mętny wydaje mi się fragment: "Gdy wskaźnik 4WD AUTO lub 4WD LOCK będzie się świecił lub zaświeci się podczas jazdy mogą wystąpić problemy w systemie 4x4. Zwróć się [...]do ASO [...]". U mnie kontrolka 4WD Auto świeci się podczas jazdy ciągle (oczywiście po włączeniu trybu AUTO). Podobnie kontrolka LOCK przy czym tak jak należy wyłącza się po przekroczeniu 60km/h. Jednak nie jestem nadal pewien czy tak właśnie powinno być. Stąd pytania:

Czy w czasie jazdy jedna z kontrolek powinna świecić się ciągle? Jak sygnalizowana jest awaria systemu napędu tylnej osi: miganiem, zapaleniem się obydwu naraz czy ....?

I jeszcze jedno, jak najpewniej sprawdzić praktyczne działanie przeniesienia napędu przez tylną oś? Tylko podnośnik i tryb LOCK czy może w jakiś inny prostszy sposób?
    Dopiero co kupiłem używanego fiata sedici, sprzedawca nawet nie wspomniał że samochód ma (miał) dołączany napęd na tył a ja zauważyłem przełącznik trybu napędu po jakimś czasie i teraz nie wiem czy napęd działa czy nie.
  • Poziom 11  
    Ja z napędem narazie nic nie działałem. U mnie na podnośniki kręcą się z tyłu koła, jednak na śliskiej/żwirowej nawierzchni napęd się nie załącza.
    Błąd napędu C1252 - A-4WD UNIT OPEN.
    U mnie po włączeniu lock i przejechaniu nie wyłączał się i nie dało się go ręcznie wyłączyć. Trzeba zgasić auto i dopiero gaśnie.

U mnie obstawiam czujnik na moście albo sprzęgło.