Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Officejet Pro 8500 plus - A909a- wyrównywanie głowic

20 Maj 2015 17:56 2160 5
 • Poziom 8  
  Witam. Mam problem z drukarką, która non stop wyrównuje głowice. Wcześniej miałem problem z blokadą karetki, a teraz z wyrównaniem głowic. W drukarce pokazuje, że głowice są w stanie dobrym. Na dodatek tego przy wyrównywaniu najmocniej drukuje różowym (magneta) a reszta: czarnego brak, żółty jest, niebieski brak, więc z tego wniosku są zapchane głowice. I teraz sympatyczni koledzy mam pytania:
  1. Czy jeżeli głowice są zapchane to nie wyrówna ich?
  2. Czym można udrożnić głowice?
  3. Czy mogła zepsuć się elektronika, która jest w karetce lub czy jest zepsuta taśma łącząca karetkę z płytą główną?
  4. Czy sterownik/elektronika jest odpowiedzialna za wyrównywanie, jeżeli tak to jaki?
  Dodam jeszcze, że posiadam podobną drukarkę (HP Officejet Pro 8500 - A909a) w której jest padnięta płyta główna, tylko nie wiem czy są takie same części.
  Za podpowiedzi i odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  Andre
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Witam
  Jeżeli nie drukuje jakiś kolor to nie można skalibrować.
  Prawdopodobnie masz zabrudzoną płytę która czyści i zamyka głowice, tam są takie gumki i potrafi się na nich zrobić takie błotko z tuszu.
  W pracy mieliśmy podobny problem z innym HP-kiem pro (Nie pamiętam modelu).
  Nie było o ile dobrze pamiętam dwóch kolorów i ciągle drukowała strony do kalibracji. Po wyczyszczeniu wydrukowała o ile pamiętam 3 różne strony i bez problemu działa do dziś.
  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Witam ArtXs. Jeżeli chodzi o te płytki to one się znajdują w tzw. stacji serwisowej? Jeżeli tak to stacja była myta cała. Spróbuje wyczyścić głowice, ale przez te zabawy straciłem dużo tuszu i muszę kupić jeszcze teraz tusz.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Witaj
  Masz rację chodzi o stację serwisową (nazwa mi uciekła), a dokładniej chodzi mi o tą ruchomą platformę pod, z prostokątnymi gumkami które zamykają głowice i płetwami zgarniającymi tusz z głowic. Normalnie po otwarciu pokrywy, w moim przypadku, miałem dostęp tylko do głowic i pojemników z tuszem, natomiast wspomniana platforma chowała się wewnątrz drukarki i nie była widoczna ani jakkolwiek dostępna po wyjęciu głowic. W trakcie automatycznego czyszczenia głowic po włączeniu, odłączyłem drukarkę od sieci i ręką przesunąłem karetkę uzyskując w ten sposób dostęp do platformy.
  To była drukarka HP Business Inkjet 2800 (Osobno 4 pojemniki z tuszem i osobno 4 małe kartridże z głowicami) z objawami dokładnie tak jak u ciebie.
  Jak widziałem w instrukcji u ciebie jest podobnie.
  Jeżeli głowice są czyste po włączeniu to będziesz musiał spróbować je udrożnić, a w ostateczności wymienić. Spróbuj na początek jakimś niezbyt agresywnym środkiem (używałem Contact Cleaner-a) ewentualnie spirytusem. Zrób próbę na papierze co lepiej rozpuszcza tusz.
  W głowicy jest sensor który skanuje wydrukowane wzory kalibracyjne i jeżeli jakiś kolor nie drukuje to nie ukończy kalibracji pomyślnie.

  Możesz spróbować podmienić same głowice jeżeli są takie same z drugiej drukarki.
  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Witam. Przez weekend się bawiłem głowicami, czyściłem specjalnym płynem do czyszczenia głowic i dało to taki rezultat że wszystkie dają tusz odbijając na kartce, tylko trochę słabiej czarny. Niestety nadal nic to samo. Chciałbym się zapytać jeszcze czy za wyrównanie głowic odpowiada laser/światełko te niebieskie jeżeli tak to w jakim stopniu musi być zapylone aby nie wyrównało głowic i co jeszcze odpowiada za wyrównywanie głowic?
 • Poziom 8  
  Witam. Przepraszam, że tak po długim czasie ale rozwiązałem problem. Dla wszystkich czytających mój post radzę nigdy nie eksperymentować z tuszami nie oryginalnymi, gdyż może to uszkodzić głowice to taka moja mała uwaga. A co do wyrównywania ciągłego głowic to tak jak powyżej w postach dedykowanych przez kolegę wszystkie kolory muszą "pluć". Można to sprawdzić odbijając na kartce papieru.
  Tematu nie zamykam, gdyż może ktoś będzie miał taki sam problem jak ja to można tutaj pisać.
  Dziękuje i powodzenia
  Andre