Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Muse dvd - zacięty ekran

20 May 2015 18:08 888 4
 • Level 10  
  Witam,
  Posiadam radio MUSE M- 715 DR. Jest to radio samochodowe DVD z wysuwanym ekranem. Radyjko kupione w mediamarkt. Niestety gwarancja już się skończyła.
  Problem jest nastepujący: Radyjko chodziło do tej pory idealnie, dzis z rana jak jechałem do pracy ekran zaczął się wysuwać. I w pewnym momencie zaciął się wpół wysuniety. Radio reaguje na przycisk odsuwania, lecz nie słysze zbytnio pracy silniczka. Po pracy: Rozebrałem cale radio schowałem recznie ekran przez kręcenie silniczkiem i wszystkimi trybami.
  Złożyłem zaniosłem radyjko do samochodu. I próba wszystko gra jak nalezy tak jak i wczesniej, to próba wysuniecia. I co wysuwa sie słychac prace i nagle stop. Znów to samo. I ani w jedna ani w drugą. I objaw ten sam.
  Wiem że na odległość cieżko pomóc, ale co byście mi doradzili?
  Ja osobiście podejrzewam silniczek który jest przy tych trybach od ekranu, że on wusuwa ale ma wiekszy opór to nie daje rady i tyle, bo juz nie mam pojęcia co to może być.
  Zostawiłem dziś tak na noc juz pod blokiem, bo nie mam nerwów dziś. Bo rozebrać i złożyć to troche się zeszło..
 • Level 34  
  Może to tylko jakiś paproch blokuje tryby. Pewnie wystarczy przedmuchać lub wyczyścić. Nie sądzę aby silnik nawalał w tym samym etapie otwierania ekranu.
 • Level 10  
  Ale paprochów za bardzo wlasnie tam nie było wszystko bylo przedmuchane :/
  No dziwne ze w podobnym miejscu sie zatrzymał, a recznie odsuwał sie i chował cały bo próbowałem jak je rozebrałem. Wysunąłem pare razy cały i schowałem sprawdzic czy wszystko chodzi dobrze i chodziło płynnie.
  I tak jak mówiłem jak juz sie sciał to nie słychac by chciało wogole co kolwiek isc tylko pyknięcie właczenie trybu chwila przerwy w dostepie do funkcji radia jak to było przy wysuwaniu i tyle
 • Car audio specialist
  A elementy informujące o położeniu (np. switche) są sprawne? Może jeden źle złączy i radio to interpretuje jako błędną pozycję ekranu?
 • Level 10  
  Wszystkie przewody są dobrze, nawet wewnątrz dociaskałem by posprawdzac moze cos sie rozłaczyło, wszystkie się trzymają wtyczki w środku na płycie głownej także, pozabezpieczane ponadto sa wszystkie tasiemkami takimi wszystkie złacza w radiu wewnatrz