Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GŁOŚNIKI Samsung MM-D530D mini wieża

Prymus24 20 Maj 2015 19:35 1626 1
 • #1 20 Maj 2015 19:35
  Prymus24
  Poziom 2  

  GŁOŚNIKI Samsung MM-D530D mini wieża

  Poszukuję osoby która miała już kontakt z głośnikami do samsunga MM-D430D/MM-530D itp.

  Musze dostać się do środka głośnika, przy czym nie chcę uszkodzić jakiś zaczepów z obudowy, stąd moja prośba - jeżeli ktoś z Was rozbierał lub widział jak ktoś rozbiera taki głośnik, to proszę o informacje.
  Przestał prawidłowo działać boczny subwoofer, przerywa działanie, tak jakby nie do końca coś stykało. Zakładam, iż te badziewia padają dość szybko, bo grał 3 lata, okazjonalnie i nie głośno, ale jednak widocznie na taki okres był projektowany.
  Chciałbym to naprawić i tak jak wspomniałem potrzebuję informacji o obudowie.

  Z góry dzięki za info.

  0 1
 • #2 21 Maj 2015 00:36
  PawelMajda
  Poziom 14  

  Witam
  Swego czasu widziałem, jak znajomy otwierał kolumny bardzo podobne (zapewne niższy model, bo nie miały suba z boku). Fronty były wciśnięte wystającymi z nich plastikowymi kołkami i zalane klejem. Żeby je otworzyć trzeba było możliwie delikatnie wcisnąć coś między MDF, a plastik przedni. Potem głośniki są już normalnie przykręcone do obudowy.

  Podejrzewam, że subwoofer ma obręcz plastikową wciśniętą w bok obudowy. Byłaby wtedy przymocowana w podobny sposób jak front i trzeba ją wtedy delikatnie podważyć równomiernie z różnych stron. Pod spodem będą już prawdopodobnie śruby głośnika.

  Domysły opieram na wielu rozmontowanych kolumnach, ale proszę nie brać ich za pewnik ;)

  1