Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WX 7240 Logic - Pralka Gorenje WX 7240 Logic nie startuje

sandamiano1 20 Maj 2015 20:00 1308 2
  • #1 20 Maj 2015 20:00
    sandamiano1
    Poziom 2  

Witam, mam pewien problem z pralką Gorenje jak w temacie, mianowicie nabiera wody i jak trzeba to ją wypuszcza ale nic poza tym. Bęben nie obraca się, wcześniej wybijało mi korki w mieszkaniu albo pojawia się kod F05 (błąd silnika) na przemian. Do tej pory czytając wasze posty o problemach z pralkami zrobiłem nastepujące czynności: sprawdziłem wizualnie grzałkę i wygląda że jest ok przynajmniej wizualnie. Obejrzałem kable zasilające silnik czy jakiś nie przetarty ale też Ok. Wcześniej jak włączyłem pralkę (program wirowanie) i odłączyłem grzałkę pralka zadziałała, następnie podłączyłem grzałkę i pralka ponownie zadziałała ale ok. 2-3 min przed ukończeniem zadania podczas wchodzenia na wysokie obroty wirowania wybiło korki i od tej pory już nic nie robi poza nabieraniem i wypuszczaniem wody. Korków już teraz nie wybija ale wyświetla błąd silnika F05. Czy ktoś może podpowiedziec co zrobic? Wymienic silnik czy wyrzucic na śmietnik? Pralka 4 lata stara, strach kupowac nowe rzeczy. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

0 2
  • #2 21 Maj 2015 01:15
    peter falk
    Specjalista AGD

No to sprawdź silnik, ale nie wizualnie, tylko miernikiem, czy przebicia do masy nie ma. Szczotki w nim jakim stanie? Ew. motor daj komuś "kumatemu" do sprawdzenia.

1
  • #3 26 Maj 2015 23:29
    sandamiano1
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za cenne podpowiedzi. Co do silnika to sam tego nie zrobię, bo się na tym nie znam, póki co szukam "kumatego" co się trochę na tym zna. Jeśli chodzi o szczotki to sprawdziłem i mają ok 19 mm. A ile powinny miec? Wydaje mi się że taka długośc jest wystarczająca ale mogę się mylic, bo widziałem w internecie na filmikach że w innej pralce gościu szczotki mniej więcej długości jak moje, uznał za totalnie zużyte i nadające się do wymiany. Więc może w ciemno zainwestuję w szczotki, póki co uruchomiłem inną pralkę starego Boscha (WFK 281), tam były ewidentnie szczotki do wymiany (ok 1 cm), więc przynajmniej mamy w czym prac. Niestety żona uparła się na tę Gorenje, więc pewnie nie będę miał spokojnego snu :). Na razie dziękuję za pomoc.

1