Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szum podczas jazdy Skoda Fabia 1,4 MPI

20 Maj 2015 20:32 4161 11
  • Poziom 7  
    Witam . Posiadam skodzinkę 260tys.km już zrobiłem i drażni mnie szum podczas jazdy . Łożyska kół już wymieniałem i z autopsji wiem iż jazda po łuku ukazuje nam wyrobione łożysko natomiast u mnie tym razem kompletnie nic to nie daje . Szum jest zawsze z jednakowym natężeniem jadąc w lewo czy w prawo. Koła już wymieniałem i to nie jest wina kół . Co dziwne największy szum mam w okolicach 70km/h , zwalniając lub przyspieszając zaledwie o kilka km/h jakby cichł (aczkolwiek nie całkowicie). Następny wzrost szumu jest powyżej 100 km/h . Dodam iż jechałem na 4 i 5 biegu , również na luzie i zawsze ten sam szum ... Koła najmniejszego luzu nie posiadają szarpiąc 9/3 i 6/12 . Co powinienem jeszcze sprawdzić i jak ?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Można sprawdzić geometrię zawieszenia oraz zbieżność.
  • Poziom 7  
    ... czytałem opinie na temat skrzyni biegów . Czy owe szumy w moim przypadku mogą pochodzić od niej ? Jak wspominałem auto ma 260tyskm i oryginalne sprzęgło .
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    ....niewykluczone. Zabrać samochód gdzieś na podnośnik warsztatowy, przegonić trochę na podnośniku i nasłuchiwać gdzie szumi/wyje.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    A tłusta oliwa w skrzyni to w ogóle jest?
  • Poziom 7  
    Dziś sprawdzę poziom oleju w skrzyni biegów . Jeszcze nie wiem gdzie i jak się to robi ale damy rade ;) - mamy internet . Olej ewentualnie tylko dolać czy zalać całkowicie nowym ? Nigdy nie było problemu z wybieraniem biegów ...
    Apropo zbieżności to ją kilka lat temu robiłem przy okazji wymiany drążków kierowniczych. Auto prowadzi się idealnie , nie ściąga i zużycie opon jest wzorcowe. Na weekend auto przegonie na podnośnikach i zobaczymy...
    Dzięki serdeczne za sugestie
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Koła nie muszą mieć luzu aby szumiało łożysko.
    Na podnośniku obracaj każe koło po kolei i nasłuchuj innej (ciut głośniejszej) pracy któregoś łożyska.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Auto na "cegły przód" ,podeprzyj tył dwójka rozpędź koła tak do 60 daj na luz i wygaś silnik i posłuchaj. Tył tylko "na Macajewa"
  • Poziom 7  
    Wczoraj sprawdziłem olej w skrzyni i jest ok. Auto podniosłem na cegły , 4 bieg i 70km/h - w kabinie jakby wieksze wibracje , na zewnątrz ewidentnie słyszalny "klekot" ze skrzyni biegów ale podczas odsłuchu jest i szum z kół podczas kręcenia...
    Sam nie wiem czy to łożysko czy skrzynia biegów... Nie wiem czy tak powinna pracować skrzynia ?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jedź gdzieś na weryfikację, mechanik bez problemu rozpozna czy taki odgłos jest prawidłowy czy nie. My przez internet niestety w tym przypadku nie jesteśmy w stanie pomóc.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jak pisze @Alfred_92, jedź na sprawdzenie na Warsztat, za samo oglądnięcie i "osłuchanie" nie powinni wziąć pieniędzy, szczególnie gdybyś u nich to naprawiał.
    Dobry mechanik powie od ręki co jest nie tak.
    Tak na odległość w tym przypadku ciężko pomóc.
    Daj znać później co to było.
    Rozumiem że miałeś inne koła z innym bieżnikiem (inną oponą) podczas testu zamiany kół?
  • Poziom 7  
    ... zrobiłem jak podpowiadaliście . Pojechałem do mechanika . Po mieście jadąc nie potrafił podjąć diagnozy , natomiast po wyjeżdzie za miasto i przekroczeniu prędkości 100km/h zaczął dosyć gwałtownie manewrować lewa-prawa i eureka !!! Z perspektywy pasażera wyrażnie odczułem wibracje nasilające się przy ostrych skrętach w prawo a więc lewe łożysko koła przód . Na warsztacie jeszcze podniósł koło i zakręcił - dotykając sprężyny wahacza potwierdził przenoszenie wibracji z łożyska . A więc problem rozwiązany i pomimo już kilku wymian łożysk nigdy nie miałem takiego problemu z diagnozą !!! Dzięki serdeczne za porady a temat uważam za zamknięty.