Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Exquisit KGC 410/90 - Po napełnieniu odczynnika chwilę mrozi i przestaje

20 Maj 2015 21:48 888 4
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie mam chłodziarko zamrażalkę Exquisit KGC 410/90 mam dość duży problem i nie wiem jak go rozwiązać. Oczywiście wezwałem fachowca który stwierdził że było bardzo mało gazu i napełnił. Chwilowo lodówka ruszyła ale nie na długo. Po włączeniu lodówki do prądu po jakimś czasie załącza się sprężarka i zaczyna chłodzić . Jedna rurka do sprężarki jest gorąca a druga zimna. W momencie jak temperatura spadnie o dwa stopnie czyli -2 i w zamrażalce i lodówce, lodówka przestaje chłodzić i rurka która była gorąca robi się zimna mimo że sprężarka pracuje nadal, jak odczekam chwilę i włączę to od nowa tak samo chłodzi i po chwili jest to samo. Pomierzyłem czujniki lodówki,zamrażalki i również na parowniku. Zamiast czujników założyłem rezystory 1 k ohmn żeby sprawdzić czy będzie się inaczej zachowywała i efekt był taki sam. Wiatraki załączają się po zamknięciu drzwi. Dobrałem się też do tego przekaźnika co załącza lodówka-zamrażalka , na przekaźniku jest cały czas 220 v po włączeniu do prądu pstyka 2 albo 3 razy więc chyba działa. Po wypięciu przekaźnika z prądu zaczyna chłodzić tylko lodówkę w górnej części. Grzałkę zmierzyłem i jest w porządku, bezpieczniki termiczne też są w porządku . Mówiąc szczerze naprawdę skończyły mi się pomysły, bardzo prosiłbym o pomoc.

Exquisit KGC 410/90 - Po napełnieniu odczynnika chwilę mrozi i przestaje

• Poziom 12  
    Witam,
    Najprawdopodobniej zatkany układ chłodzenia. Na moje oko niedokładnie wyciągnięta próżnia oraz niezmieniony filtr wilgoci. Z tego co widzę to tego gazu jest chyba za dużo bo zamraża Ci rurkę tłoczącą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    sprawdzilem raz jeszcze dokladnie i jest tak ze jak lodowka ma temperature 0 lub -1 to zaczyna chlodzic i tyl lodowki jest cieply jak schlodzi do -5 to przestaje chlodzic i tyl lodowki robi sie zimny. Wiec faktycznie moze zamarza ta wilgoc i zatyka wtedy uklad. Jesli chodzi o zdjecie to jest zdjecie przed napelnieniem nic tam nie zamarza. Z tego co pytałem fachowca to nie zmieniał filtra i mówił że próżnia została wykonana dokładnie.

• Poziom 12  
    Witam,
    Tak jak pisałem wcześniej najprawdopodobniej zatkany jest układ chłodniczy być może na filtrze, zazwyczaj czy wymianie czynnika wymienia się filtr. Może być też i tak że zatkaniu ulegają kapilary przy elektrozaworze. Jeżeli piszesz, że po osiągnięciu temp -5°C przestaje mrozić a agregat nadal działa to wskazuje na to że układ jest zatkany. Co do zdjęcia pomyliłem nie na rurce tłoczącej a ssącej chyba ze jest to kurz. Jeżeli chodzi o mnie próżnię wyciągam ok 30 min. przez zawór Schradera.
    Pozdrawiam