Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak uzyskać DTS w grach - PC-optyk-Amplituner-5.1?

harom1 20 May 2015 22:00 1020 3
    harom1
    Level 10  
    Witam. Posiadam zestaw sony:
    -Amplituner STR-DE598 (2 optical IN, DD, DTS)
    -5 głośników sony + subwoofer (dedykowane do tego ampli, zestaw)
    -Karta dźwiękowa Creative X-Fi SB 880 Fidelity

Do drugiego wejścia w ampli podłączony PS4 kablem optycznym - ampli ustawiony A.F.D. Auto (autowykrywanie kodowania dźwięku) i wykrywa automatycznie DTS w grach na PS4.

PC podłączony tak samo (bezpośrednio optykiem do ampli) jednak po włączeniu gry nie ma DTS tylko ciągle L+R+SW (2.1). Mogę na siłę wymusić w amplitunerze 5.1 ale jest kiepskie. Gry na PC obsługują DD/DTS więc powinno wykryć. W czym problem?

W ustawieniach zaawansowanych karty dźwiękowej są same opcje 2-kanałowe (np 2-kanałowe, 24bitowe, 48000hz, itp).

Proszę o pomoc, dzięki
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    gradek83
    Level 41  
    W ustawieniach creative karty dźwiękowej spróbuj ustawić w Spiker Settings na Digital Output Only. Dodatkowo w opcjach gry AUDIO sprawdź jak masz tam ustawione. Ewentualnie zamień miejscami przewody optyczne przy amplitunerze.
    harom1
    Level 10  
    Nie mogę zmienić digital output, jest zablokowane na defealt. W grze nie da się ustawić, nie każda gra to udostępnia. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego admin przeniósł mój post na strefę graczy, skoro to samo dzieje się w filmach - nie przełącza na 6 kanałowy dźwięk... zależało mi na opinii ludzi znających się na audio a nie na grach.

Spróbuję z kablem optycznym, może coś da, dzięki.

Dodano po 14 [minuty]:

W zakładce karty dźwiękowej bit matched - jest invalid or unknown signal jako optical... coś nie tak jest. Pomoże ktoś? kabel optyczny podłączyłem prawidłowo pod optical IN w amplitunerze i digital OUT w karcie dźwiękowej. Zmieniłem na Creative pomimo tego, że na pł. głównej tez mam optyka. Myślałem że to coś zmieni ale jest to samo..

Dodano po 6 [minuty]:

Rozwiązanie z kablem opt. nic nie zmienia. Próbowałem zamienić miejscami w ampli, drugi kabel, ten co od PS4 i to samo..

Dodano po 5 [godziny] 18 [minuty]:

Do moderatorów - usuwacie tematy, przenosicie do złych działów.. o kant d...py to rozbić..
    harom1
    Level 10  
    Taki właśnie jest efekt pracy moderatorów. Przenieśli temat z audio na gry gdzie nikt się nie zajmuje takimi konfiguracjami. Żałosne.