Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uzyskać DTS w grach - PC-optyk-Amplituner-5.1?

20 Maj 2015 22:00 747 3
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam zestaw sony:
    -Amplituner STR-DE598 (2 optical IN, DD, DTS)
    -5 głośników sony + subwoofer (dedykowane do tego ampli, zestaw)
    -Karta dźwiękowa Creative X-Fi SB 880 Fidelity

Do drugiego wejścia w ampli podłączony PS4 kablem optycznym - ampli ustawiony A.F.D. Auto (autowykrywanie kodowania dźwięku) i wykrywa automatycznie DTS w grach na PS4.

PC podłączony tak samo (bezpośrednio optykiem do ampli) jednak po włączeniu gry nie ma DTS tylko ciągle L+R+SW (2.1). Mogę na siłę wymusić w amplitunerze 5.1 ale jest kiepskie. Gry na PC obsługują DD/DTS więc powinno wykryć. W czym problem?

W ustawieniach zaawansowanych karty dźwiękowej są same opcje 2-kanałowe (np 2-kanałowe, 24bitowe, 48000hz, itp).

Proszę o pomoc, dzięki
  • Poziom 39  
    W ustawieniach creative karty dźwiękowej spróbuj ustawić w Spiker Settings na Digital Output Only. Dodatkowo w opcjach gry AUDIO sprawdź jak masz tam ustawione. Ewentualnie zamień miejscami przewody optyczne przy amplitunerze.
  • Poziom 10  
    Nie mogę zmienić digital output, jest zablokowane na defealt. W grze nie da się ustawić, nie każda gra to udostępnia. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego admin przeniósł mój post na strefę graczy, skoro to samo dzieje się w filmach - nie przełącza na 6 kanałowy dźwięk... zależało mi na opinii ludzi znających się na audio a nie na grach.

Spróbuję z kablem optycznym, może coś da, dzięki.

Dodano po 14 [minuty]:

W zakładce karty dźwiękowej bit matched - jest invalid or unknown signal jako optical... coś nie tak jest. Pomoże ktoś? kabel optyczny podłączyłem prawidłowo pod optical IN w amplitunerze i digital OUT w karcie dźwiękowej. Zmieniłem na Creative pomimo tego, że na pł. głównej tez mam optyka. Myślałem że to coś zmieni ale jest to samo..

Dodano po 6 [minuty]:

Rozwiązanie z kablem opt. nic nie zmienia. Próbowałem zamienić miejscami w ampli, drugi kabel, ten co od PS4 i to samo..

Dodano po 5 [godziny] 18 [minuty]:

Do moderatorów - usuwacie tematy, przenosicie do złych działów.. o kant d...py to rozbić..
  • Poziom 10  
    Taki właśnie jest efekt pracy moderatorów. Przenieśli temat z audio na gry gdzie nikt się nie zajmuje takimi konfiguracjami. Żałosne.