Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki FPS na dość dobrym sprzęcie

21 Maj 2015 02:03 888 2
  • Poziom 11  
    Witam,
    Piszę w sprawie chwilowych oraz nagłych spadkach FPS w grach a czasem nawet w samym systemie. Polega to na tym, że w pewnym momencie wszystko zacina się na sekundę po czym wraca do normy.
    Problem wydaje się dość błahy ale na dłuższą metę bardzo irytujący.
    Spadki zaczęły się po paru aktualizacjach windowsa. Nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie.
    Ponad to wyskakują mi komunikaty o "Skanie Dysku", a gdy próbuje zrobić owy skan komunikat znika i nagle wszystko jest w porządku.
    Lagi są niemiłosierne nawet na grach które wcześniej chodziły mi na najwyższych obrotach. Do tego jeszcze są takie które mają minimalne wymagania na średniowieczny PC mimo to mi się zwieszają ;/ Zwiesza się tak samo system jak jadę kursorem a tu nagle - stop!

-To tak, robiłem skan CrystalDiskiem to nie problem z temperaturą, poza tym sprzęt jest nieruszany.
    -Przeglądałem podobne tematy z podobnymi problemami ale u mnie nie były wymieniane części ani żadna ingerencja wewnętrzna nie była dokonywana, tak więc nic nie znalazłem.
    -Skanowałem ESET'em - znalazło parę robali ale wywaliłem.
    -Czyściłem rejestr CCleanerem.
    -Zaktualizowałem sterowniki karty Nvidia poprzez Geforce Experiance oraz windows do v 8.1
    -Przywracanie systemu nie pomaga.

Jeśli ktos ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało.
    A i przydała by mi się strona producenta z oryginalnymi sterami. Tak na wszelki wypadek.

Laptop Lenovo Z500, Windows teraz już 8.1, Procesor Intel Core i7-3612QM CPU 2x 2.10GHz, 12GB RAM, 64bit.
  • Poziom 36  
    Witam.
    Ortix napisał:
    [...]robiłem skan CrystalDiskiem to nie problem z temperaturą, poza tym sprzęt jest nieruszany

Wrzuć SMART dysku (czyli np. screen z CrystalDiskInfo) na Forum.
    Czy laptop jest traktowany ostrożnie, tj. nie jest uderzany, poddawany wstrząsom, przesuwany po biurku/stole?
    Ortix napisał:
    [...]w pewnym momencie wszystko zacina się na sekundę po czym wraca do normy.[...]

Czy podczas tego "zacięcia" z laptopa nie dochodzą jakieś podejrzane dźwięki (np. stukot w okolicy dysku, wzrost hałasu generowany przez wentylator itp.)?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Przepraszam za zapłon, co do problemu wynikał on w dużej mierze z paru wirusów których nie udało się wcześniej wychwycić, zaktualizowałem bazę i przeskanowałem.
    Teraz jest lepiej nie zacina się tak często, poddam go jednak jeszcze paru testom dla pewności.