Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner SONY STR-DN 1030 brak dts, działa najwyżej w DSIIx

21 Maj 2015 08:02 726 2
  • Poziom 10  
    Szanowni Koledzy, to mój pierwszy wpis więc jednocześnie chciałem się przywitać.
    Szukam pomocy odnośnie amplitunera Sony STR-DN 1030. Wyposażyłem się w komplet głośników TAGA Harmony Platinum. Mam obsadzone wszystkie kanały i wybrany w amplitunerze 4/3.1 - czyli klasycznie przód L+R, centralny, do tego sub, potem surroundy L+R oraz tył L+R. Gdy wybieram z panelu czy to pilota mogę włączyć HD-DCS, Neo6, DSII, DSIIx i mutacje tego w trybach movie (MV) i muzyka (MS), stereo.
    Doszedłem do wniosku, że HD-DCS to tryb najbardziej zaawansowany i potrzebuje odpowiedniego sygnału i tutaj niezależnie co mu podam przez HDMI czy optyczny (np. Dystrykt 9 z BD) nie wskakuje mi inny tryb. Do tego dźwięk jest jakby zza ściany, brakuje mu dynamiki. Ikony - wyświetlają się wszystkie "kwadraty" ale wypełnione są tylko przednie mimo, że dźwięk płynie ze wszystkich taki mało ciekawy. Po przełączeniu się na DSIIx słychać kolosalną różnicę ale to też nie jest to. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?
  • Poziom 10  
    Dziękuję! Przypomniałeś o najważniejszym :D Faktycznie reset zadziałał a do tego rozpędziłem się z czytaniem i dowiedziałem wielu innych rzeczy, które mylnie miałem ustawione.