Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitec eclipse 7 - dorobienie podświetlenia wyświetlacza

21 Maj 2015 09:45 1362 4
 • Poziom 9  
  Witam czy ktoś z Was próbował dorobić podświetlenia do wyświetlacza w aparaturze rc? wyświetlacz wygląda tak : Chciałbym to podświetlić na zimny biały lub zielony. Macie jakieś pomysły jak to zrobić?  Hitec eclipse 7 - dorobienie podświetlenia wyświetlacza

  Hitec eclipse 7 - dorobienie podświetlenia wyświetlacza
 • Moderator Robotyka
  Zdejmujesz srebrną folię (lustro) od spodu wyświetlacza i w to miejsce przyklejasz jakiś element rozpraszający. Np. półtransparentą folię samoprzylepną.
  Folię od tyłu podświetlasz diodą LED.
  Działa to jak lustro weneckie. Bez podświetlenia, folia odbija światło zewnętrzne, po podświetleniu, kryształy blokują światło emitowane przez folię.
  Można też pod te lusterko wkleić cieniutką płytkę pleksy i z boku umieścić LED.
  Dioda oświetli powierzchnię lustra, a sama pleksa będzie normalnie nie widoczna.

  To niektóre z metod.

  Szukaj "Podświetlenie wyświetlacza ciekłokrystalicznego".

  Można użyć paneli elektroluminescencyjnych czy folii OLED.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Zerwanie lustra to akurat nie najlepszy pomysł, nie wiem jak jest w Hitecu ale większość LCD używa dla podniesienia kontrastu podwójnego polaryzatora (jednego na górze a drugiego między spodem ekranu a lustrem) albo wykorzystuje odbicie od lustra jako polaryzator i zwykłe podświetlenie od tyłu takiego oderwańca może poskutkować nikłym obrazem (przećwiczyłem to na kilku zegarach i jednym kalkulatorze) - zalecałbym ostrożnść - wyświetlacz w Hitecu to nie ekran komórki który da się kupić za 20 zł wszędzie.... .
  Wypróbowałem sposób - aczkolwiek niezbyt równomierny ale nieniszczący i działający - na kilku termometrach samochodowych LCD - podświetlenie w postaci miniżaróweczek (2 przypadki) lub zielonych LEDów założyłem na bocznych krawędziach wyświetlaczy, dodatkowo robiąc reflektory z folii alu. W jednym przypadku musiałem z boczków do czystego szkła zeskrobać srebrną farbę robiącą za odbłyśnik (ostroznie, aby nie uszkodzić miejsca dozowania kryształku, przeważnie zaklejonego ciemną żywicą )
  Podświetlenie ze smugami i lekko mówiąc nierówne ale lepsze takie jak uszkodzenie wyświetlacza.
  U ciebie boki szkiełek czyste - więc na razie spróbuj podświetlenia krawędziowego

  PS. Coby w Hitecu manewrować wyświetlaczem to najpierw by go trzeba wylutować a i potem bardzo ostrożnie - nóżki są wsunięte na szkło i przyklejone. Wg. mnie głębsze manipulacje przy tym ekraniku to proszenie się o guza.
 • Poziom 43  
  lopez161992r napisał:
  Witam czy ktoś z Was próbował dorobić podświetlenia do wyświetlacza w aparaturze rc? wyświetlacz wygląda tak : Chciałbym to podświetlić na zimny biały lub zielony. Macie jakieś pomysły jak to zrobić?
  Hitec eclipse 7 - dorobienie podświetlenia wyświetlacza
  Daj diody z boku wyświetlacza, - jednego i drugiego. Tak się często stosuje. Jeśli efekt będzie Ci odpowiadał, to zostawisz, albo kupisz przeznaczone do tego z montażem 90°.
 • Poziom 41  
  Przeszukaj na znanym portalu w dziale modelarstwo - podświetlenie lcd aparatury,
  jest tam proste rozwiązanie podświetlenia.