Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofaówka Ikea MWF200S - na wyświetlaczu ERROR2

krisan1 21 Maj 2015 11:40 747 1
  • #1 21 Maj 2015 11:40
    krisan1
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Właśnie padła mi mikrofala (model jak w temacie) działa prawidłowo przez kilka minut i wyświetla się error2. Niestety nie doszukałem się nigdzie wskazówek gdzie szukać uszkodzenia i na co mógłby wskazywać nr błędu. Ktoś na forum sugerował wciśnięte klawisze ale one działają prawidłowo. Zauważyłem, że zanim pojawia się komunikat o błędzie następuje delikatne mignięcie wyświetlacza. Może ktoś zetknął się z podobnym problemem? Do tego modelu nawet ciężko dostać całe płyty bo tak byłoby najprościej choć na pewno nie najtaniej. Na płycie znajdują się dwa elementy, których nie jestem pewien bo są zakodowane i nie mogę dotrzeć co to jest. Wyglądają na typowe czteronóżkowe transoptory ale opisane 103Y f617B i 127Y f617B.Oczywiście sprawdziłem wszystkie elektrolity(wylutowując), wymieniłem TL431, BC337 i scalak TNY268PN. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie byleby na nurtujący mnie temat.

0 1
  • #2 25 Maj 2015 21:48
    krisan1
    Poziom 9  

Temat uważam za zamknięty. Problem okazał się prozaiczny. Winę ponosiły włączniki na płycie panelu sterowania (pomimo poprawnego działania podczas testu na multimetrze). Podobne zachowania zaobserwował mój brat w zupełnie innym urządzeniu i zasugerował żebym spróbował. Osiem przycisków to koszt rzędu 6złotych więc postanowiłem zaryzykować i się opłaciło. Kuchenka działa bez zarzutu. Czasem warto słuchać i traktować doświadczenie nieco wyżej niż wskazanie miernika.

1