Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRV53M03EU - zawiesza się na wypompowywaniu

anatol 007 21 Maj 2015 16:06 1464 5
  • #1 21 Maj 2015 16:06
    anatol 007
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem ze zmywarką. Po włączeniu zmywania pobiera wodę, nagrzewa, myje, wypompowywuje. Pobiera kolejną wodę, myje i zawiesza się na wypompowywaniu. Po opróżnieniu komory dalej pompuje i tak już zostaje. Pompa działa i nie zatrzymuje się. Problem ten występuje napewno na programie 35 st i pozostałych. Program "zmywanie wstępne" kończy się normalnie po ok. 25 minutach.
    Spradzałem wzrokowo moduł sterujący i nie widać na nim żeby coś się przepaliło.
    Co mogę sprawdzić jeszcze bez wymontowania zmywarki spod blatu?
    Z wymontowaniem jest niewielki problem, bo bez demontażu połowy kuchni nie da się jej wyjąć.
    Zmywarka Bosch SRV53M03EU - zawiesza się na wypompowywaniu

0 5
  • #2 21 Maj 2015 16:42
    peter falk
    Specjalista AGD

Możesz "wyciorem " wyczyścić wąż łączący komorę hydrostatu z misą atakując od jej strony. Ostrożnie się da to zrobić. Inaczej nie ominie ciebie wyciąganie zmywarki z zabudowy i kompleksowy przegląd hydrauliki wewnątrz urządzenia.

0
  • #3 21 Maj 2015 16:58
    anatol 007
    Poziom 9  

Komora hydostatu to ta gdzie spływa woda z dna? Jeśli o tym mówisz to za nią jest taki karbowany wąż długości ok 8-10cm i on jest czysty. To widziałem bo odkręciłem dolną obudowę cokołową.

0
  • #4 22 Maj 2015 16:05
    anatol 007
    Poziom 9  

Ma może ktoś jakiś pomysł?

0
  • #6 15 Kwi 2016 16:25
    anatol 007
    Poziom 9  

Po wymianie przycinającego się elektrozaworu prawie wszystko wróciło do normy. Jednak "prawie" robi wielką różnicę. Otóż procesy płukanie, mycie 35st, mycie 65st działają. Kończą się daje sygnał pikaniem. Proces 50st nie kończy się. Przebiega normalnie, suszy, ale nie kończy się. Czy ktoś wie dlaczego tak jest?
    Uciążliwa przypadłość, bo to najczęściej użytkowany program.

0