Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Verto 50G178 czy znajdę coś lepszego w jej cenie?

21 Maj 2015 17:43 3138 13
  • Poziom 13  
    Witam !

Panowie rozważam zakup nie drogiej a zarazem dobrej wkrętarki takiej do różnych prac w domu, dziś wstąpiłem do sklepu gdzie są elektronarzędzia "celne" coś takiego, wpadła mi w oko wkrętarka Verto 50G174 14,4V za 149zł. Nie kupowałem pomyślałem sobie popatrzę w internecie w domu może do tej ceny znajdę coś innego z przesyłką.

Znalazłem wkrętarkę Verto 50G178 18V więc silniejsza od tej 50G174.

I teraz mam do Was pytanie, czy ta firma jest dobra ? Ogólnie czy ktoś posiada taką wkrętarkę i może coś o niej powiedzieć ? chodzi mi o tą 50G178 18V, czy można kupić coś lepszego do 150zł z wysyłką już ?

Bardzo Dziękuję z góry za pomoc, doradztwo i opinie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Vento? Chyba Verto, nie ma czegoś takiego (ew. samochód VW Vento). Do prac doraźnych dobra - dla użytku ciągłego, to nie ta półka.
  • Poziom 13  
    Tak, masz rację pomyliłem się :)

A jaką byś polecił do 150zł z wysyłka ?
  • Poziom 34  
    Żadną. A jakie są kolegi oczekiwania - ? Tzn. czy ma mieć udar, ew. jakieś przynajmniej podstawowe wyposażenie (co najmniej zestaw bitów?
    PS. Aha, proszę zwrócić uwagę, że sprzęt wymieniony w temacie posiada tylko 1 baterię i to Ni-Cd...
  • Poziom 13  
    Oczekiwań aż takich dużych nie mam, po prostu potrzebuje do użytku domowego, wiadomo ze nawet z udarem nie będę wiercił w żelbetonie :) blacha, drewno, plastik, drobne naprawy w domu i przy samochodzie.

Wiem ze dwie baterie to duży plus ale nie używam wkrętarki co dzień tylko sporadycznie
  • Poziom 12  
    Do 150 zł to tylko chińszczyzna z najniższej półki jak na aku. Skoro do domu to polecam wkrętarkę sieciową bo takie najtańsze możliwe aku po roku już nie będą miały siły. Np warto dołożyć te 50 zł do Graphite lub w ostateczności Coś tańszego.
  • Poziom 34  
    Potwierdzam - kolega Thunder55 ma rację - w przypadku kolegi wydatek 150 zł, byłby pieniędzmi wyrzuconymi w błoto (z tej þółki, to "jednorazówka"). Poza tym sprzęt zasilany na "aku" nawet na bateriach Ni-MH, czy Li-On też nie może być "zawieszony" na czas nieokreślony. A koszt regeneracji (wymiany) tych chińskich badziewnych ogniw na porządne - hmmm..., większy niż całość. Jak do domu i użycie doraźne - tylko urządzenie zasilane z sieci energetycznej.
  • Poziom 13  
    W sumie Panowie macie rację, dołożę te 50zł i mam konkretną.
  • Poziom 12  
    Jeżeli chcesz skorzystać z tej aukcji to masz gwarancje "door to door" (2 lata) i "w razie w" nikt nie ma nic do gadania - reklamujesz, dostajesz nową lub naprawioną za 100% darmo i po temacie. Chociaż graphite jest dosyć porządny (kiedyś mieli naprawdę świetne elektronarzędzia ale to się chyba tyczy większości marek) i raczej nie będzie potrzeby reklamacji.
  • Poziom 34  
    Patent na "rację" kolego, to może mają politycy :) Poza tym na Forum od zawsze było przyjęta forma: kolego i niech tak zostanie :!:
  • Poziom 13  
    Thunder55 dziękuję za radę, przemyślę to jeszcze bo raczej wolał bym na baterii. Jeżeli bede miał jakieś pytania to napiszę i mam nadzieję że otrzymam pomoć tak jak i dziś :)
  • Poziom 34  
    Bateria? Hmm, ostatno bardzo zaskoczył mnie DeWalt. Fajna maszyna - używana non stop przez kolegę instalatora już 5 lat i jest całkiem niezła. W sumie nasz firmowy Bosch (zielony) padł po ok. 4 lat (jazda na 2 pakiety aku, nie mechanika).
  • Moderator Elektrotechnika
    Mariopi napisał:
    Bateria? Hmm, ostatno bardzo zaskoczył mnie DeWalt. Fajna maszyna - używana non stop przez kolegę instalatora już 5 lat i jest całkiem niezła. W sumie nasz firmowy Bosch (zielony) padł po ok. 4 lat (jazda na 2 pakiety aku, nie mechanika).

Zielony Bosch jest dla majsterkowiczów a nie pracujących zawodowo.DeWalt to maszyny dla profesjonalistów
    Kupując jakikolwiek sprzęt (i to nieistotne czy do domu czy nie) należy brać pod uwagę dostępność części i serwisu chyba że ktoś cierpi na nadmiar pieniędzy.
  • Poziom 34  
    Kolego Topolski Mirosław ja dobrze wiem jaka półka cenowa ew.narzędzi jest skonstruowana - powiedz to swojemu szefowi, albo sam dla siebie szefem jesteś. Tu kolega Autor się określł: dom i okazjonalne wykorzystanie. Ja podałem przykład, że "zielony Bosch" może dał radę" przy większym wycisku - problem w tym, że "niebieski" Bosch też potrafi się "zpsuć". A tak w ogóle lubię (no nie normalnie kocham) sprzęt HILTI.