Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Windows 7, brak reakcji - nie włączą się/włącza się brak reakcji po czasie

21 Maj 2015 19:21 717 4
  • Poziom 6  
    Witam, mam następujący problem. Przez kilka dni mocno eksploatowałem komputer ale wszystko było w porządku. No i stało się wstaje rano chce włączyć komputer i staje w momencie trwa uruchamianie systemu windows. Po kilkunastu próbach odpalil się normalnie i przez jakieś 8 godzin był normalnie włączony działał bez zarzutów (gry,internet), wyłączyłem go i przy kolejnym włączeniu ten sam problem z tą różnicą, że kiedy komputer już się włączy działa od 5 do 30 minut użytkowania nagle brak reakcji na myszkę klawiaturę czy cokolwiek innego, jedynie restart działa. Zacząłem próbować rożnymi sposobami rozwiązać problem : Format systemu, zmiana kabla zasilającego, przeczyściłem wszystko z kurzu, odłączyłem i podłączyłem w pc wszystkie kable zasilające, przeszukalem dysk speed fanem w poszukiwaniu bledow nic nie znalazlo aczkolwiek temp 2 i 3 pokazuje w speedfanie 127stopni (jednak ponoc wskazywanie 127stopni to blad odczytu). Do głowy przychodzą mi 3 rzeczy: procesor, zasilacz, karta graficzna
    Parametry mojej starej poczciwej maszynki to
    Płyta głowna AMD MCP6P M2+
    Zasilacz Logic, Power Suply 500W
    Nvidia Geforce 9800 GT 512
    AMD Athlon64 2x 3.0
    4GB RAM DDR3 good ram 1333mhx
    Dysk Seagate pojemność 500gb
    Windows 7 Ultimate 32 bity

napięcia w speed fanie się zgadzają maksymalna rożnica 0,03
    Temperatura na procku nie przekraczala 50 stopni 37-50 wedlug core tempa

Naprawdę liczę na waszą pomoc 9 czerwca mam egzamin zawodowy a komputer jest mi niezbędny.
  • Poziom 16  
    Zacznij od utlizacji tego wynalazku:
    elbambo92 napisał:
    ZASILACZ LOGIC POWER SUPLY 500W
    ,albo przynajmniej podmień go na coś porządniejszego. Tutaj masz odpowiedź dlaczego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html . Lepiej dopóki nie pozbędziesz się tego paścia nie włączaj leiej komputera, bo już go możesz nie włączyć w ogóle bez wymiany zasilacza, płyty głównej i procesora, albo i nawet w ogóle go nie uruchomisz, bo nie będzie już co wymienić w nim, bo wszystko poleci i de facto trzeba będzie myśleć o nowym komputerze.
  • Poziom 6  
    Też myślę, że to zasilacz jednak chciałbym zapytać czy myślicie, że objawy mogłyby też wskazywać na procesor lub dysk?
  • Poziom 16  
    Jeżeli włącza się raz na x prób to nie... Raczej obstawiałbym na 100% zasilacz. Szczególnie za tym przemawia fakt, że komputer się po pewnym czasie zamraża i nie reaguje na mysz i klawiaturę.

Dodano po 5 [minuty]:

elbambo92 napisał:
    mam inny zastępczy ze starszego kompa i jak chciałem go przepisać były problemy wiadomo wejścia na płytę główna cd room i twardziela się zgadzają ale idzie jeszcze kabel.do obudowy przedniej do sterowania chłodzeniem i gdy chciałem go odłączyć w końcu okazało się ze musze chyba wyrwać jakiś przedni guzik xdd bo jest złączony z kablem i myślę czy znajdę zasilacz z takim czymś czy olać ten panel przedni

Wstaw fotę tego, bo nie czaję o co Ci chodzi. Jak zobaczę o co łazi to wtedy pomyśli się co z tym fantem zrobić. Może być nawet z komórki, byle jak najbardziej ostre.