Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka WURTH MASTER AL 30 CV-LI - Pali się czerwona dioda.

21 Maj 2015 22:06 7371 20
 • Poziom 9  
  Witam, problem polega na tym, że po włożeniu aku do ładowarki zapala się czerwona dioda - czyli sygnalizacja zbyt dużej temperatury akumulatora. Wentylator chodzi na wysokich obrotach. Dzieje się tak z każdym aku (3 szt). Wymieniłem (na próbę) układ LM 324 - ale nic to nie zmieniło. Ładowarka nie ładuje akumulatora.

  Proszę o pomoc.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 9  
  Może chociaż jakiś schemat....... pomocy :( Jest jeszcze drugi układ scalony: GK 8322FS, 1607502207 - ale nie mogę nigdzie znaleźć, co to takiego... Może tu jest pies pogrzebany?
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 23  
  Schematu raczej nie znajdziesz ale twoja ładowarka wygląda tak samo jak BOSCH AL1820CV. Używana na allegro za około 110zł także jakieś wyjście jest.
 • Poziom 9  
  Dzięki serdeczne - już myślałem, że nikt się nie odezwie...
  - fakt, jest podobna - ale nie wiadomo jak środek... generalnie, to olałbym ten problem - ale jest to sprawa honorowa, gdyż pożyczyłem ten sprzęt od przyjaciela i muszę mu oddać sprawny!!!!
  Schemat pewnie wiele by tu pomógł.........
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Sądzę że będzie pasować gdyż wurth sam nie produkuje tylko inne marki jak np FLEX, BOSCH wykonują pewną partię dla niego.
 • Poziom 9  
  Możesz mieć racje i jest to zapewne jakieś rozwiązanie - jednak, to już nie będzie "ta sama" ładowarka i nie sądzę, żeby kolego na to nie zwrócił uwagi... Poczekam jeszcze - może ktoś się zlituje i podpowie inne rozwiązanie ;)
 • Poziom 23  
  Może być i ta sama ładowarka zewnętrznie. Rozkręcasz obudowę przekładasz elektronikę z boscha do wurtha i po sprawie.
 • Poziom 9  
  Przyglądam się tym fotkom, ale chyba będą różnice - np w Wurth są dwie diody

  Ładowarka WURTH MASTER AL 30 CV-LI - Pali się czerwona dioda. Ładowarka WURTH MASTER AL 30 CV-LI - Pali się czerwona dioda. choć ta: Bosch AL1860 CV wygląda prawie identycznie.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Zawiadom które układy scalone wykorzystuje się.
 • Poziom 9  
  aksakal napisał:
  Zawiadom które układy scalone wykorzystuje się.


  Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl...?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Po nazwie ukladow scalonych w Internecie można znaleźć co najmniej podobny analog schematu, co znacznie ulży poszukiwanie uszkodzenia.
 • Poziom 9  
  - szukałem po nazwie - i znalazłem na elektrodzie swój temat... https://www.google.pl/#q=GK+8322FS%2C+1607502207+

  Powinienem Was chyba przeprosić za zawracanie gitary - bo nie jestem z wykształcenia elektronikiem - a jedynie humanistą (o czym powinienem - jak sądzę, wspomnieć na samym początku, żeby traktować moje poczynania z wyrozumiałością...),

  - sprecyzuję pytanie inaczej - jaśniej: czy tą zepsutą ładowarkę można naprawić na zasadzie wymiany "uwalonego" elementu (tzn: czy zwykły humanista, który miał ZP-Ty z zakresu "Młody Elektronik" w podstawówce - da radę)? czy też należy posiadać wykształcenie inżynierskie? - chylę czoła!

  ps. - czy Kolega z Taszkentu - pozytywnie zrozumiał moje przesłanie?
 • Pomocny post
  Specjalista - urządzenia lampowe
  Z rozumieniem polskiego u mnie praktycznie problemów nie ma, problemu w gramatyce i napisaniu.Znalazłem w internetu w przybliżeniu podobny schemat, lecz jeden z ukladow (GK 8322fs) jest oznaczony owak, lecz myślę, że po funkcjonalnym przepisaniu on analog.Jeśli umiesz czytać schemat, to to nie problem.Jeśli umiesz korzystać woltomierzem, to należy w pierwszej kolejności sprawdzić napięcie akumulatora pod obciążeniem.Jeśli napięcie akumulatora niżej maksymalnego, podłacz akumulatory na ładowanie i znów sprawdź napięcie, popatrz jak ono zmieniło się. Odznacz przy którym napięciu zaczyna świecić czerwienna dioda . Jeśli nie pewny w swoich siłach, to droga do serwu czy do doświadczonego fachowca.
  Ładowarka WURTH MASTER AL 30 CV-LI - Pali się czerwona dioda. Nie patrz na to, że schematy różnią się, u ich praktycznie jednakowy system kontroli wyjściowego napięcia, a jak raz w niej u ciebie problemy.
 • Poziom 9  
  Serdecznie dziękuję za pomoc - schemat zapewne ułatwi naprawę. Ja osobiście nie znam się na czytaniu schematów, ale mam na miejscu kolegę bardziej światłego w tej przestrzeni i poproszę go o pomoc :)

  Ps. aksakal - absolutnie nie miałem zamiaru w jakikolwiek sposób Ciebie urazić. Jeśli tak się poczułeś - to przepraszam.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Kolega, slay70 ! Absolutnie nie masz przyczyny przepraszać u mnie . Nie widzę zniewagy czy nie poprawnych słów do mojego adresu. Życzę zdrowia i powodzenia.
 • Poziom 9  
  Ładowarka WURTH MASTER AL 30 CV-LI - Pali się czerwona dioda.

  Tak wygląda moja ładowarka. Na mój laicki rozum istnieje rozbieżność między schematem od kolegi "aksakal" a ową płytką - choćby w ilości elementów. Czy wg Was nie ma to istotnego znaczenia w dalszej analizie?
 • Pomocny post
  Specjalista - urządzenia lampowe
  Ja ci ten schemat dał dla orientacji.Jest znaczna różnica w prostowniku sieciowego napięcia i w schemacie przetwornicy napiecia, lecz schematy stabilizowania napięcia znacznie są podobne.
 • Poziom 9  
  Ładowarka WURTH MASTER AL 30 CV-LI to dokładnie to sama ładowarka co Bosch AL1860CV. Różnią się jedynie napisami.
 • Poziom 9  
  Na to wygląda - tylko co to zmienia w mojej sytuacji?
 • Poziom 9  
  za około 100-120 zł można taką kupić w serwisie aukcyjnym. Wymień środek, oddasz koledze, bo naprawić będzie trudno.
 • Poziom 9  
  Zawsze to jakaś rozwiązanie - dzieki.