Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion 15-p100dx po zalaniu, potrzebny schemat

22 Maj 2015 00:32 1674 3
  • Poziom 20  
    Witam, posiadam laptopa HP Pavilion 15-p100dx sygnatura płyty: DAY11AMB6E0 rev. E. Sprzęt został zalany, posiada rozległe uszkodzenia w rejonie KBC. Potrzebuję schematu, ale nie mogę go nigdzie odszukać. Czy może któryś z kolegów ma ten schemat? Z góry dzięki.
  • Spec od komputerów
    Schemat niedostępny na dzień dzisiejszy.
    Wrzuć foto płyty w dużej rozdzielczości, podaj obsadę może coś uda się dopasować.
  • Spec od monitorów
    To MB z "nowymi rozwiązaniami" zrobionymi przez firmę Quanta dla firmy HP.
    Min. w st-by sa dwa układy firmy Silergy (strona na website b.uboga i czasem nie działa) , z kluczami polowymi już wbudowanymi w IC > każdy układ pracuje na oddzielne tory : 3,3V i 5V.
    SY8208BQNC
    SY8208CQNC

KBC ITE8987E
    charger BQ24738
    p/nr. MB: 767409-501 , nowa kosztuje ok.160$ bez wysyłki

Popatrz na fotki na Link

Link_foto cz. Stby
  • Poziom 20  
    heh, jeżeli chodzi o tą przetwornicę all in one to właśnie taka już jest uszkodzona. KBC też raczej mogę spisać na straty bo przetworniczka dawała 19v na wejścia sterujące od kbc. Dziś zrobię foto.

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

Dodaję foto zalanych obszarów płyty przed czyszczeniem wstępnym. HP Pavilion 15-p100dx po zalaniu, potrzebny schemat HP Pavilion 15-p100dx po zalaniu, potrzebny schemat HP Pavilion 15-p100dx po zalaniu, potrzebny schemat HP Pavilion 15-p100dx po zalaniu, potrzebny schemat

Dodano po 59 [minuty]:

Skorodowane obszary odbudowałem. Mam tylko nadzieję, że nie odpadł wcześniej jakiś element ale nie zauważyłem pozostałości nóżek itp po czymś. Jeżeli chodzi o temat napięć, to mamy tu kompletną martwicę. Jest tylko DCIN 19V i na tym cisza. Przetwornica chyba 3,3V ostro się gotowała przy próbie podawania napięcia a KBC robiło się ciepłe. Usunąłem grzejąca się przetworniczkę, prąd na 19V spadł poniżej 1mA i kbc się nie grzeje. Uszkodzona przetwornica ma symbol na obudowie MT4EX. Nie mogę odszukać dokładnej nazwy tego elementu w żadnym katalogu. Układ KBC to IT8987E- raczej też spisany na straty. Procek to kolejny all in one i3-4030U. Mierzyłem rezystancję przetwornic cewek względem masy- 5V i 3,3V kilkanaście kilo więc ok, Vcore- 180ohm więc też ok, 1,5V- 720R ale jak podaję boczne 1,5V to jest bardzo niski prąd więc też chyba ok. Cewka koło baterii cmos, chyba kolejny Vcore 220R.