Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70?

El_Modelo 22 May 2015 10:19 4896 17
 • #1
  El_Modelo
  Level 10  
  Witam. Posiadam zestaw głośników Panasonic SB-W335 i dokupiłem amplituner Panasonic SA-HE70. Podłączyłem wszystkie głośniki i grają wszystkie oprócz subwoofera. Dodam, że tylko w subwooferze nie zgadza się wtyczka, ponieważ satelity wchodzą do amplitunera bez wtyczek na zaciski, a subwoofer powinien być podłączony wtykiem RCA (Cinch). Zakupiłem wtyk tzw. szybkozłączkę, podłączyłem pod wejście i niestety głośnik nie gra.  Czy zrobiłem coś nie tak, czy może amplituner nie obsługuje tego typu głośników? Proszę Was koledzy o poradę i pomoc, ponieważ zakupiłem amplituner żeby wszystkie głośniki działały. Posiadałem zestaw "kina domowego" Panasonic SA-HT335 i tylko jak oglądałem coś na DVD to wszystkie głośniki grały. Żeby np. używać wszystkie satelity np. pod TV lub laptopa albo radio zakupiłem właśnie amplituner a tu lipa z basami.

  Proszę o pomoc i porady w kwestii podłączenia Dodam, że nie jestem specjalistą i proszę o wytłumaczenie "po polsku" :p. Załączam fotki poglądowe.

  Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70? Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70? Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70? Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70?
 • Helpful post
  #2
  intenso
  Level 39  
  Suba Pasywnego nie podłączysz pod wejście aktywnego, nie będzie to działało, potrzebujesz suba aktywnego.
 • #3
  El_Modelo
  Level 10  
  Rozumiem. A czy np. gdy podłączę suba pod wyjście głośnika centralnego to zagra?
 • Helpful post
  #4
  intenso
  Level 39  
  Cos tam będzie grało, ale basu nie będzie ponieważ w filmach jest specjalnie zakodowana ścieżka(tor) dla suba i taka ścieżka jest kierowana na wyjście na subwoofer, na głosnik centralny idą dialogi, najpierw sprawdź oporność głośnika czy pasuje do wejścia na centralny,
  Na siłę nic nie wykombinujesz, a masz może stare kino od tego suba?
 • #5
  El_Modelo
  Level 10  
  intenso mam kino.jednostka do tych głośników to sa-ht335.a da się to jakoś połączyć żeby grało?

  Fotki urządzeń:
  Sa-ht335 pierwotne kino
  Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70?
  sa-he70 amplituner
  Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70?
 • Helpful post
  #6
  intenso
  Level 39  
  Da się,podłącz suba pod Sa-ht335 potem z Pre Out w Sa-he70 pod Tv Audio In w Sa-ht335.
  Wybierz odpowiednie wejście w Sa-ht335.
  Przy takim połączeniu będzie wszystko grało jak z subem aktywnym, pod głaszając Sa-he70 , sub będzie również się podgłaszał, dlatego że sygnał wychodzący z wyjścia Pre Out jest odpowiednio wzmacniany.
  Jeżeli sub się nie odezwie zwiększ głośność na Sa-ht335, jeżeli dalej będzie cisza, będzie trzeba wybrać odpowiedni dekoder dźwięku ale to później.
 • #7
  El_Modelo
  Level 10  
  To wyjście Pre Out w sa-he70 licząc na dole jest to 4 czy 5 kolumna? Pytam bo tak jak pisałem moja wiedza w tej materi jest znikoma.
  Jutro podłączę i sprawdzę. Wtedy na sa-ht335 ma być włączony tryb tv tak oprócz amplitunera?
 • #8
  intenso
  Level 39  
  Wyjście Pre Out w sa-he70 jest tylko jedno dla suba, w sa-he70 masz 5 wyjść na kolumny plus Pre Out na suba czyli 6 kolumna.
  Wtedy w sa-ht335 będziesz musiał wybrać odpowiednie wejście, Albo To bedzie Aux 1 lub 2 , lub Tv Audio In.
  Wtedy oba urządzenia muszą być włączone nie ma wyjścia.Musisz do nowego amplitunera podać ścieżkę dźwiękowa 5.1 ,koniecznie.
  Podłącz i sprawdź, jeżeli nie zadziała od razu to tylko kwestia ustawień, działać będzie na 1000%.
 • #9
  El_Modelo
  Level 10  
  Stracisz ze mną cierpliwość kolego ale mam znowu pytanie. Tak jak mówisz w sa-he70 jest jedno wyjście rca natomiast mam to połączyć w tv audio in w sa-ht335. Może banalne pytanie ale kabel ma być rozumiem z jednej strony 2xrca podłączony w ht335 a w he70 jedna wtyczka? Czy jest na to jakiś specjalny kabel że z jednej strony ma 2 wtyki a z drugiej 1 wtyk?
 • #10
  intenso
  Level 39  
  Są kable cinch typu Y do takich celów ale, wystarczy jeden pojedynczy kabel cinch, ponieważ ścieżka dla suba jest jedno kanałowa.
  A skąd (z jakiego urządzenia) będziesz podawał sygnał do SA-HE70 ?

  Cierpliwość człowieka jest nagradzany od userów na tym forum, dlatego warto. :)
 • #11
  El_Modelo
  Level 10  
  Sygnał będzie z tv albo laptopa. Chodzi mi głównie o filmy na tv np.z podłączonego pendrive albo muzyka z laptopa. Ok no to wtedy jak mam jedna wtyczkę podpiętą w pre out sub w he70 to w ht335 w tv audio in mam dwa wyjścia w to które podpiąć? Jest to obojętne? Czy mam kupić ten kabel rca Y i podpiąć jeden w he70 a dwa w ht335? Pisałeś też, że w ht335 mogę spróbować pod aux 1 lub 2 ale ja takich wyjść nie widzę. Najpierw spróbuję tak jak pisałeś tylko odpowiedz mi na powyższe pytanko
 • #12
  intenso
  Level 39  
  Jeżeli będziesz puszczał film z pendriva to musisz tv podłączyć do amplitunera za pomocą kabla optycznego, jest to kabel cyfrowy i tylko nim podasz dźwięk 5.1 do amplitunera.
  Jeśli chodzi o muzykę z laptopa to zapewne podasz sygnał na kino za pomocą kabla typu jack-2x cinch wtedy podajesz samo stereo czyli 2.0, w tym przypadku będziesz musiał na amplitunerze włączyć odpowiedni dekoder dźwięku np. Dolby Pro Logic II po to aby z dźwięku dwu kanałowego wyodrębnił niskie tony i podał je na subwoofer.
  Najpierw podepnij pojedynczym kablem,w subwoofera aktywnych też są dwa wejścia a podpina się pojedynczym, kabel typu Y zastosujesz później dla poprawy samopoczucia.
  Zgadza się nie ma taki wejść Aux 1 i 2, ja podałem tylko przykład jak takie źródło może się nazywać, miałeś coś kiedyś podłączone pod ht335 ?
  Jaki masz model tv?
 • #13
  El_Modelo
  Level 10  
  Miałem podłączonego laptopa i tv. Działało wtedy tylko 2.1, dlatego zdecydowałem się na amplituner. Mam już kabel optyczny i faktycznie działa wszystko oprócz suba.
  Włączyłem też dolby pro logic i działa. Dzisiaj jak dam radę spróbuję podpiąć tak jak napisałeś suba do ht335 i potem połączę tym jednym kablem ht z he i zobaczymy.

  A tv to Samsung LE40C650. Amplituner mam już połączony z tv. Muszę jeszcze potem połączyć ht z he oprócz tego suba no i ht z tv żeby oglądać dvd. Ht335 połączyłem z tv za pomocą euro
 • #14
  intenso
  Level 39  
  Jak coś nie będzie działało to pisz,będziemy działać.
 • #15
  El_Modelo
  Level 10  
  Dla Ciebie to nic wielkiego ale dla mnie jesteś mistrzem ponieważ wszystko ładnie działa. Myślałem, że tylko wymiana subwoofera pomoże a tu proszę. Jednak wprowadziłem pewną modyfikację. Kabel w sa-ht335 podpiąłem pod wyjście vcr audio in, ponieważ jak było pod tv audio in to buczało, bo podpięty jest kabel euro i był konflikt. Euro musi być podpięte żebym mógł oglądać dvd. Jak jest na vcr to gra ładnie.

  Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego wykorzystam Twoją wiedzę jeżeli mogę :) czy jeżeli kupię kabel rca Y i zamienię ten obecny pojedynczy to czy zmieni się jakość bassu? Czy tylko wizualnie to będzie wyglądało? Jaki ma wpływ i co Nam daje zastosowanie kabla rca Y?

  I kolejne pytanko. Mam subwoofer w bardzo dobrym stanie od głośników komputerowych Creative Inspire P5800. Wydaje mi się, że jest on aktywny. Na dole zamieszczam fotkę tyłu głośnika. Czy mogę go podłączyć bezpośrednio do he70 za pomocą przejściówki bo w głośniku jest wejście na jack 3,5. Co prawda w głośniku to wejście obsługuje subwoofer i centralny. Myślałem żeby zakupić taką przejściówkę:

  Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70?

  I połączyć subwoofer z amplitunerem he70. Czy to zagra czy nie??
  Pytam bo jeżeli zagra to wywalę pasywnego suba Panasonica, pominę dvd ht335 i będ3 używał takiego rozwiązania.

  Fotka tyłu subwoofera:
  Subwoofer SB-W335 pod SA-HE70 - Jak podłączyć subwoofer SB-W335 pod SA-HE70?
 • #16
  intenso
  Level 39  
  Co do kabla Y to nie mam pojęcia czy to będzie grało lepiej, ponieważ nie miałem nigdy z tym kablem do czynienia i nie miałem okazji tego porównywać.
  Śmiało możesz podłączyć subwoofer od Creativ-a i porównać sobie który subwoofer będzie gra lepiej.Jak masz w domu taki kabel jak ten to od razu sobie sprawdź.

  Jeżeli subwoofer nie będzie grał to podłącz raz jeden cinch raz drugi, a jacka włóż w wejście subwoofer w Creativ-ie.
 • #17
  El_Modelo
  Level 10  
  Podłączyłem tak jak pisaliśmy subwoofe Creative tym kablem ale niestety nie działa. Próbowałem raz jeden cinch raz drugi i nie gra. Pozostaje przy starym rozwiązaniu. Kupię jedynie kaber RCA Y i zobaczymy. Dzięki za porady ;)
 • #18
  intenso
  Level 39  
  A spróbuj się podłączyć w Ceativ-ie pod left lub right front speakers tym kablem co podpinasz się pod sa-ht335