Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVR3216D - Przesłanie sygnału z rejestratora na telewizor

CrossingOver 22 May 2015 11:49 1740 7
Optex
 • #1
  CrossingOver
  Level 8  
  Witam,
  To mój pierwszy post, więc jeśli zrobiłem coś nie tak, proszę o wyrozumiałość i instrukcje na przyszłość :) Nie wiem, czy to dobry dział ale wydawał mi się najodpowiedniejszy :D W razie czego proszę o przesunięcie ;)

  Otóż mam pewien problem. Klient posiada rejestrator (ICATCH DVR3216D:, niestety nie mogę wkleić bezpośredniego linku ze względu na pierwszy post, a sam rejestrator ciężko znaleźć w internecie), do którego podłączone są kamery z monitoringu posesji. Klient posiada 2 dekodery, polsatu i nc+. I teraz pytanie do Was Panowie: klient chciałby wyświetlać podgląd z kamer na telewizorze (nie pamiętam modelu ale to jeden z wypasionych Samsungów) tak aby podgląd do nich mógł włączyć sobie pilotem, wraz z kanałami z dekoderów. Są do tego modulatory tv np MT-32 Terra wpinane do wejścia antenowego w tv, jednakże pociągnięcie dodatkowego koncentryka do pomieszczenia z telewizorem jest praktycznie niemożliwe. Nie ma gdzie schować kabla, a kucie odpada. Istnieje też urządzenie do przesyłania sygnału z rejestratora po IP; Vivotek VS8100 ale i tak odpada bo klient musiałby wpisywać ip w przeglądarce telewizora, co całkowicie odpada. Przesyłany obraz musi być bezstratny. Czy ktoś zna jeszcze inne rozwiązanie? Proszę o pomoc.
  Moderated By suworow:

  Zero uwag. Chciałbym aby wszyscy ( dot. tez i tych użytkowników z większym stażem ) w ten sposób zadawali na forum pytania. :) ( nie mogłem przepuścić okazji wykonania wpisu moderacyjnego z uśmiechem)

 • Optex
 • Helpful post
  #2
  mikan4
  Level 26  
  Kolego @CrossingOver vivotek się na nic nie przyda, najprostsze wyjście to kup raspberry pi (czy inny sprzęt o podobnych wymiarach) posaw na nim windowsa i wsadź klientowi do wolnego wejścia hdmi, nie zapomnij o myszcze. W autostarcie dodaj soft do obsługi kamer, włącz zapamiętywanie haseł i ustaw autologowanie, bezprzewodowo podepnij do AP, klient będzie miał sterowanie z myszki i po problemie....
 • Optex
 • #3
  CrossingOver
  Level 8  
  Dziękuję @mikan4 za szybką odpowiedź. Ciekawa propozycja, zapamiętam na przyszłość:) Ale klient nie chce żadnych dodatkowych opcji sterowania. Podgląd kamer musi być z pilota tv.
 • #4
  xury
  Automation specialist
  Jeśli do TV podłączona jest antena DVBT to można wmodulować obraz z rejestratora do analogu.
  Są jeszcze bezprzewodowe video sendery.
  Ostatecznie można też wmodulować się do kabla sat tylko by trzeba odseparować się od składowej stałej zasilania konwertera. Zależy też jakie gniazdo TV jest zastosowane. Jakby był multiswitch to też by ułatwiło sprawę.
 • #5
  CrossingOver
  Level 8  
  Kolego @xury W piątek dowiedziałem się, że klient posiada multiswitch (zapomniał powiedzieć :x). W związku z tym w weekend poszperałem po internetach i zdecydowałem się na zastosowanie Link. Świetne urządzenie, nie znalazłem nic lepszego. Nie jestem tylko w 100% pewny, czy będzie kompatybilne z klienta DVR ale posłałem do nich maila z zapytaniem o kompatybilność (chociaż wg mnie nie powinno być problemów), więc jak tylko dadzą odpowiedź, dam Wam znać bo sam umieram z ciekawości :)

  Ps. Panie moderatorze, serdecznie dziękuję :)
 • #6
  wimm
  Level 17  
  A cena tego urządzenia nie przerazi Twojego klienta? :)

  Budując dom wrzuciłem sobie do każdego pokoju kabel HDMI, a wszystkie kable sprowadziłem do jednej skrzynki. Problem w tym, że mało kto myśli przyszłościowo, a później musimy kombinować...
 • #7
  mikan4
  Level 26  
  @CrossingOver jak grubo to grubo, masz TAKIE cosik :)
  Zadziała na 100%, tylko czy klient jak zobaczy cenę to nie ucieknie....
 • #8
  sosarek

  Level 43  
  Jeśli rejestrator posiada przelotowe wejścia video to do każdego z nich modulator, następnie spięcie tego w całość i wpuszczenie na multiswitch - wtedy kanałów do oglądania ma co nie miara ;)