Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronik/Geodezja, Dalsza kariera.

22 Maj 2015 12:46 570 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Wiem, że jest dużo tematów na taki temat, ale nie ma nigdzie nie mogę znalezć dobrej ścisłej odpowiedzi.
    Zastanawiam się nad Technikum Mechatronicznym i Geodezyjnym.
    Chciałbym się dowiedzieć, po którym technikum szybciej znajdę dobrą pracę.
    No i tak mniej-więcej czego będę się uczył na mechatronice?
    Na jaki temat zdobędę na tym profilu wiedzę.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    Jestem w 2 klasie na profilu technikum mechatronicznego. Jest masa teorii którą trzeba przyswoić, najgorzej było w 1 klasie. Aktualnie przedmioty zawodowe jakie mam to elektrotechnika/elektronika, pneumatyka i hydraulika, technologia i konstrukcje mechaniczne. Są też zajęcia w pracowaniach szkolnych tzw silniki, styczniki, elektronika. Na praktykach bywa różnie raz jest obróbka ręczna, spawanie czy tokarki itd albo rysunek techniczny albo też układy pneumatyczne(łączenie). Na razie nie wiem jak będzie dalej wyglądała sytuacja ale zapewne też będziemy uczyć się na obrabiarkach CNC które są warte uwagi, sterowniki itd.
  • Poziom 11  
    Siedziałeś w tym już od gimnazjum? Czy dopiero zaczynałeś?
    To trzeba zrozumieć czy po prostu się uczyć?
  • Poziom 33  
    Ogólnie od zawsze interesował mnie majsterkowanie. Przez całe gimnazjum myślałem że pójdę w kierunku informatyki, no ale według mnie nisza informatyczna się wyczerpała więc zmieniłem zdanie. Nawet wybrałem profil biologiczny w liceum z myślą że zostanę lekarzem ale popełniłbym największy błąd w życiu dlatego w ostatnim dniu rejestracji komputerowej wybrałem mechatronika.
    Powiem Ci że nie żałuję, ale zapewne po technikum pasuje zrobić jakieś studia zaoczne pewnie AiR bo tak myślę że mechatronika to zbyt rozbudowany dział a na rynku są poszukiwani specjaliści w danej dziedzinie ale też ta obszerna wiedza też plusuje przy rekrutacji.
  • Poziom 11  
    A geodezja? Może ktoś doradzi czy warto iść?
    Bo szkoła geodezyjna jest dużo bliżej, i tak się zastanawiam czy po geodezji trzeba mieć te studia czy po technikum znajdę jakąś pracę.
    Bo jak pójdę na tą mechatronikę to coś będę umiał i chyba zresztą prędzej znajdę pracę po mechatronice (technikum) niż po geodezyjnym (technikum) bo czytałem, że geodetów jest teraz dość dużo nie wiem czy to prawda.